| JessJessy a întrebat:

Deci eu vb de 1 an cu un baiat, el e mai mic la inaltime decat mine si na ma cam deranjeaza cu toate astea el ma iubeste enorm si eu tin la el dar totusi am o retinere pentru ca e mai scund decat mine. Ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate "impresia" societatii este mult prea mare in astfel de situatii si doar in foarte rare ocazii au rezistat in timp cuplurile care s-au confruntat cu acest aspect.Chiar daca sunt un noncomformist in acest caz din pacate si sfatul meu ar fi sa renunti la el chiar daca hotararea este ilogica din moment ce se bazeaza doar pe un simplu aspect vizual.

| smartlollipop a răspuns:

Daca voi simtiti ceva adevarat unul pentru celalalt, ar trebui sa nu va pese de aparente si de aspect. Este un lucru destul de superficial, desi mie mi se pare dragut.
Si Antonia e mai inalta decat Alex Velea si nu o deranjeaza.
Daca tu il iubesti cu adevarat, nu iti va pasa de acest lucru.

Bafta!