| aoaisasiogjasdopigsdeza a întrebat:

Buna! Deci in fiecare zi sunt adaugata in grupuri random pe Instagram fara sa am vreo treaba cu persoanele alea. Faza e ca ma nimeresc si cu persoane din judetul in care stau eu. Mi s-a intamplat sa pic de 5 ori la rand cu aceleasi persoane dar grupuri diferite, aici ma refer ca administratorul grupului adica cel care a facut grupul sa fie diferit, doar ca de fiecare data cel care face grupul este un cont fake care tot da link uri. Imi mai apare si ca am un anumit numar de cereri de mesaje iar cand dau click nu imi apare nimic.
Ceva pareri? Ati patit si voi?

Răspuns Câştigător
| Robertandrei4858 a răspuns:

Sunt conturi fake generate automat pe banda rulanta. Nu stiu cum se intampla exact acest proces dar si eu patesc pe Facebook. Pur si simpl le ignori, oricum nu au ce sa faca, in cel mai rau caz iti apar noificari. Cat despre mesaje se intampla in felul urmator: este creeat contul si incepe sa faca spam de mesaje la multe conturi pana este detectat ca fiind robot iar atunci este dezactivat si sters, acesta fiind si motivul pentru care mesajele nu iti mai apar.