| UniverseIsMyLimit a întrebat:

Deci... în ultimul timp m-am simțit foarte rău. Adică mă simt singură, tristă și simt că nu pot avea încredere în nimeni. Nimeni nu mă înțelege și dacă spun asta cuiva m-ar considera nebună. Nici nu știu cum să descriu ce simt. Încerc să mă ascund sub un zâmbet și glume, dar nu prea reușesc. Oricât persoane aș avea lângă mine, mă simt foarte singură... Tot timpul văd oameni care șoptesc, râd și se uită la mine, practic mă bârfesc. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

Suntem cu totii adolescenti.Suntem la varsta cand credem ca nimeni nu ne intelege, am simtit-o si eu.
Nimeni nu ne intelege, ai dreptate.Stii de ce? Pentru ca fiecare are visurile sale si dorintele sale.De cele mai multe ori, nici eu nu ma inteleg.
Pentru ca o persoana sa se vindege de depresie si singuratate, trebuie sa iasa cat mai des in lume, sa comunice cu diferite persoane.
Uite la partea cu barfitul, aici ai dreptate.Acesta este un semn de rea educatie, si nu doar la tine se uita asa.Eu merg pe drum si de fiecare data cineva se holbeaza la mine.Cum scap de
aceste priviri iti spun prin mesaj privat, Okay?
Fii tu insuti, creazati propria ta lume, si nu te mai gandi la persoanele care nu te inteleg.In Lume sunt miliarde de astfel de persoane, iar daca ma gandesc mai bine, si noi facem asta.

7 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Bună. Eşti adolescentă, e normal. Nu-i băga în seamă pe ceilalţi, vor ajunge şi ei în perioada asta ..sau poate nu. Încearcă, totuşi, să nu pui prea mult suflet, nu merită. + să nu ai încredere în toate persoanele care se prefac că sunt prietene..doar se prefac.
Totuşi, toţi avem momente d'astea. Nu te îngrijora prea tare! :*
O seară plăcută! happy

| UniverseIsMyLimit explică (pentru AlleSss):

Adolescentă? Ştii câţi ani am? 11...

| AlleSss a răspuns:

Pf. 11? Atunci te apropii de adolescenţă sau chiar ai intrat în perioada aia. Asta diferă de la persoană la persoanăwinking.

| AnaRadu a răspuns:

Hei ~.~. Probabil treci print-un moment mai dificil din viata ta, atunci cand nu iti dai seama ce este cu tine si ce vrei. Ti se pare ca toti sunt impotriva ta si au ceva cu tine. Nu mai pune la suflet ` barfele ` sau ce consideri ca vorbesc ei si traieste-ti frumos viata. Daca o sa stai asa suparata nu o sa rezolvi chiar nimic. Fii zambitoare si capul sus mereu indiferent de situatie, niciodata nu stii de ce surpriza vei avea parte. happy. Iti doresc multe zambete happy

| aLexyKuu a răspuns:

Mda. Suntem 2. xD Si imi pare rau pentru tine! xD

| aLexyKuu a răspuns:

Suntem 2, la fel pot spune =)