| gabriela1hdbl a întrebat:

Buna!
deci.mie imi place de un baiat, si altei fete tot de acel baiat ..si m-am certat foarte rau cu acea fata pentru ca ea imi tot zice ca imi place de el, iar eu nu vreau sa-i spun adevarul.
Vreau niste statusuri pe aceasta temaaaa!
funda pentru cele mai bune si mai multe statusuri!

9 răspunsuri:
| Kamiichu a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui acelui baiat ca-ti place, asa aia poate sa zica ce-o vrea ca el deja stie big grin

| gabriela1hdbl explică (pentru Kamiichu):

Pai deja fata aceea i-a spus baiatului ca il plac dar el nu crede..si eu si acea fata oricum nu ne prea intelegem

| Kamiichu a răspuns (pentru gabriela1hdbl):

Pai si daca nu o crede? Care-i problema? Tu ce vrei de fapt? niste statusuri sau sa-ti vezi de ale tale si sa nu te agiti degeaba thinking Cati ani aibig grin?

| gabriela1hdbl explică (pentru Kamiichu):

Statusuri am spus

| gabriela1hdbl explică:

Statusuri!

| PaulaLV a răspuns:

Mai bine i-ai spune fetei lua aia ca il placi si i-ai si umfla un ochi pentru ca prietenele nu trebuie sa se certe pentru un baiat laughing)

| gabriela1hdbl explică (pentru PaulaLV):

Eu si acea fata nu prea suntem foarte apropiate..nu prea ne intelegem

| PaulaLV a răspuns (pentru gabriela1hdbl):

Atunci de ce ti-ar pasa de ce crede ea? Nu ii da importanta.

| MerryJane a răspuns:

Pai... Stiu chestia. Si mie mi se intampla mereu xD stiu exact ce trebuie sa faci.
1. Spune-i adevarul
2.Incearca sa-i explici ca se inseala
3. Spune-i acelui baiat ca il placi
4. Discuta cu mama ta
5.Nu te mai uita la baiat, nu-l mai baga in seama, asa fata aceea nu are ce sa mai banuiasca
6.Intalnestete in secret cu el si spune-i ce simti
7. Mitueste fata sa nu mai spuna asa ceva =]]
8. Spune-i baiatului ca si celelalte fete il plac ca sa le faci de rusine

Sau, daca baiatul stie:
1. Spune-i ca l-ai gasit atragator si ca mai multe fete il plac(si da exemple)
2.Invita-l la o mica plimbare(stiu cam ciudat)
3(doar daca parintii stiu) invita-l acasa
4. Pupa-l(pe obraz, pe gura)
5.Imbratiseaza-l cat poti de des
6. Tine-te cu el de mana foarte des

Pe mine inca se bat doi baieti dar mie nu-mi place de niciunul laughing))