| MayaAndrusciac a întrebat:

Bună!
Deci nici nu stiu cum sa incep...
Am o viata oribilă
Si imi doresc sa imi pun capat zilelor...
Toata ziua cearta cearta cearta, toata ziua ma cearta si ma face maicamea in tot felul... O fac si eu ca nu o mai suport.
Si mai am un frate mai mare la fel de prost....Imi urasc familia...
Nici nu sunt buna la nimic, note rele mereu la scoala, toata ziua plang, colegii (baieti)ma fac in toate felurile ma poreclesc...
Si nu stiu care-i sensul vietii... De ce mi-a dat Dumnezeu viata?! Nu mai pot deci.....imi fac mereu rau singura, ma tai cu lama sperand ca imi tai o vena si mor.
Mi-am facut si 3 zgarieturi pe față cu un ciob de sticla habar nu am de ce, nici nu mai gandesc bine in ultimul timp nu stiu ce sa fac parca nu mai sunt eu... Toata ziua mă ia ameteala si nu mai gandesc limpede, e totul ciudat de o vreme...
Viata mea e oribila, chiar imi doresc să mor...

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Te tai pe maini ca poate iti nimeresti vreo vena? Da nu o vezi unde e?
Si acum sa fim seriosi.Pai scuza-ma tu ai probleme pe care ti le creezi singura. Poate daca nu ai mai fi asa crizata si ai incerca sa fi un copil normal care discuta frumos si calm, intelege omul si nu il apuca pandaliile daca cineva face o gluma poate ai putea sa te integrezi.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| LexaEAG a răspuns:

Ok....in primul rand nu pune la indoiala planurile pe care Dumnezeu le are pentru tine, esti pe lumea aceasta cu un scop, si trebuie sa traiesti ca sa vezi care e acel scop.In al doilea rand nu te mai rani,nu te mai taia,nu-ti mai face rani,o sa regreti amarnic mai tarziu,si-n plus daca te tai nu rezolvi nimic, iti creezi mai multa suferinta.Te pot ajuta, daca vrei, poti sa vorbesti cu mine, chiar vreau sa te ajut sa treci peste...