| cristina_2505 a întrebat:

Buna happy deci, nu stiu ce sa fac sa imi recapat increderea in mine...adica nu arat rau si chiar am multi "admiratori" dar cateodata (si nu de putine ori) sunt neincrezatoare in fortele proprii.nici eu nu stiu de ce dar parca imi e teama sa nu fiu respinsa... ceva de genul. ce as utea sa fac? cum sa am incredere din nou in mine?

Răspuns Câştigător
| ahlrh a răspuns:

Încrederea nu se câștigă, ea se dobândește.
Personal, în viața mea. încredere în mine n-am avut, m-am bazat pe noroc, a fost destul de frumos ca norocul să facă tot. Dar într-o zi a venit și schimbu' 2 (Ghinionul)
Ghinionul s-a descurcat foarte bine, am avut cele mai urâte clipe posibile dar echilibrul trebuia să existe, am ajuns să am încredere (în sfârșit) în mine. De atunci mă descurc mai mereu, pe cont propriu pentru că prietenii îmi cam lipsesc?

Sincer, cum spuneam mai sus nu cred că o vei câștiga și o vei dobândii în viitor, dar dacă ea a existat acolo din totdeauna nu trebuie decât un impuls mai puternic sau nu, care să o „trezească din somn"

Salutare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e una...nu era nevoie sa ne arati ca esti si LAUDAROASA ca ai multi admiratori, n-arati rau si tralala. poate ca nu e asa? si doar te lauzi? eu am o scara pana la nori din aur(m-ai crede)?