| AlexutzaDragutza a întrebat:

Deci sa incepem:am 12 ani, parul brunet, ochi caprui, 63 kilograme(stiu super exagerata), 1.60 inaltime.Imi puteti scrie un program strict si sa-mi recomandati niste sporturi care sa functioneze la slabit.Pana incepe scoala deja vreau sa fiu slaba.Cam 15-20kg perfecte. A si apropo avand 12 ani e cam nesanatos sa ma fac cu epilatorul pe picioare mai exista vreun alt mod sa il indepartez? Multumesc funda!

2 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Inot, ciclism, basket. daca nu, fa 2 ore de dans, gimnastica, aerobic in fiecare zi pana incepe scoala si dupa. incearca sa combini sportul cu dansul si gimnastica. si de asemenea mananca putin, cam asa: dimineata 1 felie de paine cu unt/ un iaurt (nu ambele) sau o cana de lapte, la pranz niste legume la gratar, sau pui la gratar (gol) seara peste la gratar (gol) fara sucuri acidulate, doar sucuri naturale si apa cu gheata.

in legatura cu epilatul, cel mai bine e cu cearahappy

pup

| perro12 a răspuns:

Programul tu ti-l poti face deoarece eu nu stiu la cate te trezesti si culci.
Trebuie sa slabesti doar 15kg. MAX.
Iti recomand inotul deoarece solicita fiecare muschi.
Poti folosi o lama de ras, la urmatorul link iti sunt explicati pasi pentru hidratare combaterea usturimi, a taieturilor etc. http://www.eva.ro/......-1056.html

Sper ca ti-am fost de folos

HF