| LissLiss a întrebat:

deeci ..eu am o voce buna, imi place tare mult sa cant. Mi-ar placea sa imi lucrez vocea mai mult, sa o dezvolt. Stiu ca orele de canto ajuta tare mult, pentru cei ce ati facut, ce presupune acea ora de canto? Cam cate ora ar fi nevoie sa practic ca sa se vada o diferenta destul de majora? Multumesc!

1 răspuns:
| Carolinee a răspuns:

Eu am facut cateva ore de canto dar mai faceam si chitara in ora aceea. Cand faceam canto mai intai imi incalzeam vocea cateva vocalize apoi un cantec usor din doua trei note iar apoi careva cantecele mai grere! Dupa aceeaprofesoara imi alegea un cantec si imi spunea sa ma concentrez pe el. Ca sa se vada o diferenta trebuie sa faci minim 5 ore nu e o generalitate! la mine s-a vazut o diferenta dupa primele sase ore de canto.