| mulinobianco a întrebat:

deja de jumate de an nu ma mai intilnesc cu nimeni, pentru ca simt ca imi place de fostul meu prieten si la altii simplu nu pot atrage atentia.
explic ce relatie am avut cu el. deci ne-am intilnit o luna, dupa care ne-am certat, peste vreo 3 luni din nou ne-am intilnit o luna si apoi iar ne-am certat, apoi ne-am impacat dar eram simpli prieteni, si primavara trecuta 2 zile ne-am intilnit, dupa care el mi-a zis ca vrea sa raminem prieteni. Acum noi invatam in acelasi liceu, eu simt si observ dupa privirile sale ca inca ii mai place de mine, dar el deja de jumate de an numi zice nimic de acest gen.ca ma place, sau ceva.Deci scopu meu este de a il face pe el sa recunoasca ca ma place, de a il face pe el sa se indragosteasca de mine si mai tare. fara ca eu sa fac primul pas sau eu sa incep discutia [ pentru ca dese ori eu faceam, si acum a venit rindu lui happy si + nu vreau sa stie ca mie inca imi mai place de el]
astept ceva sfaturi, poate chiar fapte concrete, care le-as putea face ca el sa-mi recunoasca ca ii plac.mersi mult:*

1 răspuns:
| toxik a răspuns:

Pai fi atenta. daca tu il placi si crezi ca si el te place poate gresesti.winking daca el mai tine la tine iti spunea si erati deja impreunawinking,., si mie mi s`a intamplat si aceleasi impresii le-am avut si eu dupa cum ma privea.dar cu timpu`l dupa ce am vazut ca nu da niciun semn ca ar vrea sa mai fim impreuna mi-am dat seama ca ma insel ca el m`a uitat. acelasi lucru poate sa ti se intrample si tie acum si el sa te fi uita deja. baietii in general uita repede si nu prea ii intereseaza de sentimentele unei fete oh go on ca sa fi sigura, gaseste un moment in care sa fi numai tu cu el si sa vb deschis.si il intrebi daca te-a uitat de tot fara sa-ti fie teama de ceva tongue. succes!