| MineIsLikeABridge a întrebat:

deocamdata sunt in clasa a X-a la profilul flilologie-bilingv engleza si pot spune ca nu mi se prea potriveste, eu normal intram printre ultimi la un profil de la mate-info, dar anul in care am dat examenul se pare ca multi au fost bine pregatiti, ma intreb cum as putea recupera materia de a 9-a si sa incerc sa rezolv si din cea de a 10-a de la mate info, sunt dispus sa imi dedic fiecare secunda studiului, dar inceputul este cel mai greu si nu stiu de unde sa il apuc.

Răspuns Câştigător
| AceAl3 a răspuns:

Foarte greu...te muti la un profil de mate-info si incepi sa iei pregatire la mate si la info macar de 2 ori pe saptamana sau chiar de 3 la ambele si ii ajungi tu din urma