| BeHappy_7009 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a sustine examenul de bilingv engleza? CUM SUNT PROBELE? Sunt din Bucuresti si doresc sa intru la un profil mate-info biling engleza, Unul din liceele cu acest profil este Sava. Este cineva din Sava profil mate-info bilingv engleza? Sau mate-info simplu? Cum este in Sava?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa este cum a zis fairytale. Si eu tot la bilingv vreau sa dau numa ca tot pe profil umanwinking. Deci daca vrei sa treci ca optiune si liceele cu profil bilingv. Te duci frumusel la licuel unde vrei sa intri si te interesezi despre acest examen bilingv cand se da unde se da etc. Sunt doua probe oral si scris trebuie ca sa ei 6 sau peste 6 ca sa fii admis. Si daca ai luat peste 6 sau 6 poti trece ca optiuni si liceele cu profil bilingv. Sper ca ai inteles! Succes si sa ajungi la liceul doritwinking!

3 răspunsuri:
| fairytale a răspuns:

Buna si eu vreau de asemenea sa dau examenul bilingv numai ca eu vreau la profil uman. Din cate stiu examenul bilingv se de inaintea testari nationale. Este format din doua probe oral si scris. Trebuie sa ai grija si sa te duci dinainte la liceul pe care il doresti si sa te interesezi cum dai examenul bilingv acolo sau unde il dai. Si din cate am auzit daca iei 6 sau peste 6 treci de asta nu sunt sigura sigura dar parca asa era. Sper sa te fi ajutat cumva si sa-ti fie de folos. A si Sava este cel mai bun din Bucuresti.

| Seby_8667 a răspuns:

Salut. nu te pot ajuta cu liceul doarece sunt din iasi dar pot sa iti spun ca probele pentru bilingv engleza se vor sustine pe 1-3 mai asa e zis diriginta la sedinta
Succes si sa intrii la liceul dorit