| Asenav a întrebat:

Buna dimineata! Aproape toata clasa isi bate joc de mine. Eu de fel sunt ordonata am o camera curata si la scoala am cartile aranjate pe banca frumos,iar ei spun ca sunt prea ordonata si asta inseamna ca am parinti comunisti. sad Pur si simplu imi place sa am curatenie in camera si pe banca/in banca. Ieri am avut dirigentia si fiecare ne-am prezentat casa si camera noastra poze cu camera noastra si planul casei. Eu i-am aratat tema unei colege populare,iar ea a urlat in toata clasa ca am curatenie. La ei e ceva anormal sa ai curatenie. Dupa in ora radeau de hainele mele. Eu eramimbracata cu: o pereche de blugi(largi),tricou alb cu un desen(ceva de genul),o camasa in carouri peste tricou si o geaca de blugi pentru ca era frig,iar in picioare aveam o pereche de adidasi negri. In pauza mare o colega mi-a luat o portocala din banca(era facut un personajdin acea portocala) si a stricat-o dupa a mancat-o. Mai mereu imi ia din mancare. De exemplu: am o punga de pufuleti,ea imi ia jumatate. Un coleg mi-a aruncat cu cornul in ochii cica din greseala, dar pe mine ma doare si acum ochisorul. Am luat un 6 la muzica si au inceput toti sa rada pentru ca profesoara imi spunea ca am probleme cu capul. Mereu imi spune asa cand nu stiu sa tactez. Pur si simplu nu inteleg e foarte greu sa te concetrezi atat la cantat cat si la tactat. In rest am note destul de bune. Toti colegi se iau de hainele mele,casa mea, notele mele(sunt de la 6 la 10 si am doar doi de 6 la muzica si romana)si de mine si de ceea ce fac eu. Pe langa toate acestea mai sunt si profesori. Profesoara mea de matematica nu-mi pune zece decat dupa 6 ore de ascultat in continu, iar altor colegi deci suntem in mijlocul semestrului 2 le tot pune 10 pe nimica toata si spune mereu ca sunt de incurajare la jumatatea semestrului 2. O.o Ce sa fac? M-am saturat. Dau funda. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Muta-te la alta clasa sau scoala, ai profesori si colegi extrem de retardati(si probabil sunt si tigani in acelasi timp, daca curatenia nu e ceva normal la el straight face ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești singura persoană ok dintr-o clasă de handicapați, nu e clar? Ești într-un mediu nepotrivit, pur și simplu, nu ai tu nicio greșeală. Apropo, felicitări pentru că îți place să îți menții camera curată. Îmi miroase a mult orgoliu prostesc și invidie din partea lor.
Vestimentația e un subiect controversat la vârsta asta. Mă gândesc că ai dat numai de persoane care se îmbracă la fel, trași la indigo. Dacă nu ești ca ei, ești împotriva lor, mințile lor închise asta înțeleg.
Poți să încerci să te transferi. Chiar dacă te vei muta la o școală sau la un liceu mai slab, măcar ai șansa să dai de persoane mai deschise.
Sau poți rămâne aici, să te transformi intenționat într-o pacoste, să arăți că ești puternică și că nu pui la suflet vorbele lor, că nu te afectează, că ai principii, ai ceva de zis.
Dacă ai forță fizică, e foarte bine. Genul acesta de oameni răspunde la frică. Îl caftești pe unul care spune tâmpenii de tine și bagi teama în ei. Te vor face bătăușă sau așa ceva, dar le va trece.
La profesori e mai rău, că au autoritate, chiar dacă nu prea își merită locul la catedră. În cazul ăsta, încearcă să îi faci să creadă că sunt mai buni decât sunt. Nu comentezi chiar dacă știi că tu ai cântat corect, sau le spui foarte subtil ce problemă ai, le vorbești politicos, altfel nu ai încotro, decât să fii și cu ei la cuțite și nu te văd prea bine.

Hai, multă baftă!

| CariocaTha a răspuns:

Transfera-te, alta solutie nu prea ai.

| RobyGaby17 a răspuns:

Se pare că esti dată peste cap.
Din câte am înțeles eu, mai mult arată că colegii tăi sunt gelosi pe tine. În primul rând, nu le mai da satisfacție, nu îi mai lasa să te agreseze verbal. Încearcă să discuți cu diriginta si să rezolvi lucrurile. P.s. din punt de vedere vestimentar te îmbraci ok laughing Succes.

| PB2Player a răspuns:

Sincer, nu prea stiu. La noi la scoala ne laudam cu orice nota ( 1, 2, 3, 4, 5, 6 etc.) Pur si simplu radem impreuna cu cel care a luat nota big grin. Chestia cu ascultatu, :\. Intr-o zi am dat un test la mate si numai eu si cu un coleg am luat 9, iar restul 4 D: x)). La noi la scoala profii ne sunt ca niste prieteni, ne mai spunem bancuri, discutam, radem impreuna, ne mai lasa afara mai devreme daca terminam ora inainte =D. E chiar foarte relaxant, ceva ce te face sa vrei sa mergi la scoala =). Profu de geo e chiar de treaba, cateodata ne lasa afara chiar si toata ora sa ne jucam fotbal (activitatea practicata in toate pauzele care dureaza 5 min xD) Avem doi colegi in clasa care ne amuza in aproape fiecare ora ( se iau in vorbe cu profii, rad de ei, fac prostii, e chiar foarte amuzant tongue ) Intr-o zi ne-am luat fiecare cate o sticla cu apa si Dai! ne-am udat unii pe altii de eram toti fleasca rolling on the floor. Nu stiu, fii mai pozitiva, razi cu ei, vezi si tu, si chestia cu ordinea, la noi in clasa nu exista cuvantul asta, cel putin nu cred, aproape toti profii spun ca este cocina de porci xD =-). Oricum, mult succes!
o_O

| dydylyna14 a răspuns:

Se iau de hainele tale? Da-le replica : Imi mai critici hainele? Te oftici pentru ca din pacate nu ai gasit cel mai bun SH din[unde locuiesti tu] Sau Nu-ti plac hainele mele? Spalati ochii cu sapun ca tot nu ma schimb! Iti iau mancarea? Simplu, cumpara produse fale ceva [scuipa in ele, pune peste ele ardei iute, etc. ] si cand o sa vina sa-ti ia mancarea poti sa le dai toata punga [iti dai seama ca trebuie sa mai ai si ceva,, netratat'' ]. Si ce daca ai 6 la muzica? E din cauza tactarii aleia handicapate. Poti sa le zici: Bravo mie ca nu stiu sa dau din mana si stiti voi sa dati din cur! Doamne laughing Se iau de camera ta pentru ca na, e ceva uluitor, ca doar la ei face mami curat sau mai bine isi tin prietenii de praf si chiloti murdari la adapost, ca doar na, afara e frig. Profa de mate.Hmmm__nu stiu ce sa zic, fii ambitioasa si raspunde mereu. Lor le pune 10 pe ochi frumosi? Lasa ca doar asta au ei, ochi. [in caz ca nu te-ai prins sunt niste rahati cu ochi].Ti-a dat cu cornul in ochi? Replica : Mda___Nu poti mai mult? Daca nimereai in gura, era ceva! Fii tare si da-le mereu replica! Succes in continuare!