| Mădă_1459 a întrebat:

Bună dimineaţa. Aş avea şi eu o problemă. De vreo 4 săptămâni am cunoscut un băiat tare drăguţ. Am devenit prieteni foarte buni. Vorbim mereu pe mess, iar aseară i-am cerut numărul de telefon şi mi l-a dat. Mereu când ne întâlnim se comportă foarte drăguţ cu mine şi mereu îmi zâmbeşte, mereu mă distrez super cu el. Dar, acum câteva zile am realizat că începe să-mi placă de el. Şi cred că şi lui îi place de mine. Dar problema e că noi ne întânlim destul de rar, adică doar în weekend-uri fiindcă el stă tocmai în afara oraşului unde stau eu şi atunci ne mai vedem fiindcă mai merg eu pe la bunici şi prin zonă stă şi el. Însă şcoala sa e destul de aproape de-a mea, doar că e un inconvenient. el e dimineaţa, eu după- amiaza, deci nu prea reuşim să ne vedem. Cel mai mult vorbim pe mess, nu există zi să nu vorbim pe mess, şi de astăzi cred că vom vorbi şi la telefon având în vedere că am făcut rost de nr lui. El nu are prietenă, mi-a zis că s-a despărţit acum 2 săptămâni de ea şi că la vară, când mă mai duc eu pe la bunici vrea să-şi facă una. Dar, acum urmează întrebarea: să îi spun că îl plac sau nu? şi dacă da, cum să fac asta? Vă rog mult, ajuta-ţi-mă, am nevoie de nişte sfaturi. Dau fundă şi vot. happy

P. s: eu am 14 ani şi el tot 14 are.

3 răspunsuri:
| aPerfectLive a răspuns:

Depinde cata incredere ai in el. Daca consideri ca e de incredere poti sa ii spui fata in fata. Uita-te in ochii lui si spune-i ce simti cu adevarat.Dar ai grija, sa nu pari obsedata.Noi fetele avem tendinta sa ne exprimam iubirea prin obsesie.Eu nu am fost atenta,si i-am spus unui prieten ca il iubesc, si a inceput sa faca mistouri de mine, a spus la toata scoala.si acum sunt "Renumita Obsedata din scoala ****" Cred ca ma intelegi.Incearca daca iti este prieten bun, si ai o idee cum ar proceda.Bafta si sper sa nu treci prin ce am trecut eu!:*

| fresHZoNe a răspuns:

Mamaaa cata bataie de cap laughing te mariti cu el? pana o sa te mariti o sa mai intalnesti vreo 28186418 de baieti.

oricum, mai bine ii spui ce simti. daca el nu are curaj, spune-i tu. vezi ce reactie are si dupa asta tragi o linie si vezi ce ai de facut mai departe. succes laughing

| Mădă_1459 explică:

Pai am încredere în el doar că nu ştiu cum va reacţiona când va afla... Îmi e teamă să nu stric o frumoasă prietenie...