| anonim_4396 a întrebat:

Ma confrunt cu o problema sentimentala as putea spune! Am cunoscut un băiat, când m-am angajat la locul de munca la care sunt și acum, îl știam de dinainte cu câteva săptămâni din online și nu-l suportam deloc. Lui ii plăcea de mine. Fiind amândoi la același loc de munca, el se dădea la mine și eu cum nu-l suportam, va dați seama.Ma întreba mereu "ma pupi?", pare copilăresc, însă era așa enervant și așa de mult îmi lipsește acum..ma tachina, ma pupa când adormeam și da chiar adormeam, el încerca mereu sa ma sărute și cum am adormit m-a sărutat. Bun, au trecut 3 luni și am început sa ma descotorosesc de cuvinte "nu-l suport" pentru ca m-am obișnuit cu el și am început altfel sa fim și am realizat zilele astea, acum o săptămâna cred, ca eu m-am cam îndrăgostit, la naiba și am impresia ca lucrurile s-au cam schimbat puțin, eu m-am îndrăgostit și lui i-a cam trecut, cred. Adică mie nu-mi mai scrie, doar la munca ce ne vedem și vorbim și glumim și etc, vorbește cu alte fete ( mesaje ma refer). Bine, ce vreau sa zic e ca n-as vrea sa agravez situația mea, însă nu știu ce sa fac, se comporta uneori și mai nașpa, in sensul ca ma tachinează și așa și uneori vorbește chiar drăguț. Și sincer vorbind chiar mai vrea sa ma sărute, Și astăzi a vrut și mi-e teama ca îl sărut și nu se întâmpla nimic, deci nu îl las..adică chiar s-au schimbat multe și vreau sa-l țin departe, dar nu pot. M-a lovit din greșeală și m-a luat imediat in brațe și era așa bine, normal ca am zâmbit ca o proasta. Spune-ți mi va rog, ce e de făcut? Cum îl țin deoparte... pentru ca 1. De la munca eu nu plec și 2. Avem și prieteni comuni și ne întâlnim uneori și-n afara programului.Nu ma simt bine sincer, prietena mea îmi zicea mereu " tu te-ai îndrăgostit de el" și eu ziceam "ba nu", dar am realizat ca de fapt, este așa. Ajutați-ma! sad

15 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Offf! Daca vrei sa fii cu el incearca sa ii spui asta intr-un mod indirect. Sau daca esti curajoasa intreaba-l cum te priveste si daca iti spune ca te priveste ca la inceput atunci spune-i ca ai vrea sa va dati o sansa. Bafta!

| Plato a răspuns (pentru croissant):

Pot sa stiu ce e gresit cu modul direct?

| Dishka a răspuns (pentru croissant):

El e genul care vrea sa para "bad boy" și n o sa mi zică nimic ..Chiar n am idee, vreau doar sa stau cât mai departe pentru ca ceea ce face el, cu luatul in brațe și așa mai departe o sa ma afecteze pe mine.

| Antopuff a răspuns:

Păi, nu cred ca ar trebui să îl ții deopartelaughing si mai ales dacă sunteți singuri amândoi de ce nu ati incerca o relatie?

| Dishka a răspuns (pentru Antopuff):

Crezi ca ar trebui sa l las atunci când vrea sa ma pupe, sa ne sărutăm? Adică as face-o, dar îmi este frica de un refuz după, mai ales ca ne vedem aproape zilnic.

| Antopuff a răspuns (pentru Dishka):

Păi ideea e ca indiferenta ta il face uneori sa renunte la gesturi. Poate daca i-ai da de inteles ca ai sentimente pentru el poate ar iesi ceva. Dacă in schimb el dupa ce afla ce simti tu o sa te refuze a vrut doar să se joace cu tine si ar trebui să îl ignori. Dar sfatul meu e sa ii accepti si chiar sa răspunzi la gesturi.

| Dishka a răspuns (pentru Antopuff):

Deci când mai încearcă sa ma sărute sa îl las? Și dacă îl las și ma săruta, și după ma refuza ar trebui sa ma simt nașpa sau?

| Antopuff a răspuns (pentru Dishka):

Deci cred ca o sa fie surprins de atitudinea ta si de faptul ca ai acceptat sa te sarute si nu cred ca o sa stie cum să reactioneze.

Si daca face asta si te refuza dupa, el e o persoana naspa.

| Dishka a răspuns (pentru Antopuff):

Mulțumesc din suflet! Am sa țin cont și am sa încerc.

| Anca32 a răspuns:

De acolo vorba "niciodată sa nu zici niciodată. Nu e vorba ca i-a trecut dar clar ca tachunarile sunt pentru ca să și reia și băiatul un pic revanșa din indiferenta ta anterioara. Ideea e ca trebuie sa aveți o discuție și sa i spui ce și cum

| Dishka a răspuns (pentru Anca32):

Uneori simt ca e gelos, ca i pasa, e drăguț, dar alte ori se comporta cu mine nașpa.îmi da toată imaginația mea peste cap, mai ales ca mie nu mi mai scrie, și vorbește cu altele.

| Anca32 a răspuns (pentru Dishka):

E normal dacă vb și cu altele arata timp cât între voi nu e nimic gen relație etc. Eu în locul tău as sta sa vorbesc cu el ca doar asa afli exact ce și cum altfel doar îți faci fel de fel de gânduri

| Anca32 a răspuns:

Faza cu luatul în brate din câte știu eu e un lucru care îl faci cu o persoana care îți place. Tu vrei sa îl ții departe de tine. Adevărul este ca nici tu nu știi ce vrei?!

| Dishka a răspuns (pentru Anca32):

Mi as dori sa fiu cu el, dar cred ca el nu mai simte același lucru, și vreau sa l țin departe ca sa nu mi fie mie mai rău, asta este tot.

| Anca32 a răspuns (pentru Dishka):

Draga mea dacă nu vorbești cu el nu o sa afli cum sta treaba.