| PupicAndreea a întrebat:

Buna dimineata si sarbatori fericite! Am o mica problema care nu imi da pace de ceva timp...realizez ca din ce in ce mai putini oameni din viata mea au fost cu adevarat acolo pentru mine fara niciun interes. Am incercat sa trec peste, dar sunt o persoana foarte emotiva, care se atasaza repede si trece cu greu peste probleme. Am nevoie sa vorbesc cu cineva, dar simt ca nu pot avea incredere in nimeni..si de aceea mi-as dori sa imi public povstea pe un site sau ceva, dar nu stiu unde si cum sa procedez. Ma puteti ajuta? Multtumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Din nefericire ceea ce ai patit tu se intampla destul de des persoanelor introvertite *adica cei care sunt timizi, inchisi in sine*
Si eu am patit asta mai demult, de aceea am ramas doar cu 3 prieteni dintre care doar in unul am incredere ca sa-i spun secrete si lucruri de genul.

Poti sa-ti publici povestea aici sau pe alt site/blog...

Daca vrei sa te descarci atunci poti sa-mi dai mesaj... O sa fiu plecat cateva zile si cel mai probabil o sa raspund luni daca decizi sa trimiti ceva.

Incearca sa nu mai ai incredere totala in nimeni. Ca sa ai incredere in cineva atunci trebuie sa fii sigur ca respectivul tine la tine.

Eu de exemplu nu spun secrete decat daca si respectivul spune ceva.
Cam asa merg lucrurile.

Cat despre prieteni falsi...este lumea plina. Nu ai nevoie de prieteni falsi! Unul adevarat face cat 100 de falsi!

Si cu mine stateau unii numai pentru teme si alte beneficii. Invata sa spui "Nu" si atunci vei vedea daca ramane sau nu cineva cu tine.
Atunci o sa poti vedea care sunt prietenii tai adevarati. Prietenii adevarati stau langa tine chiar si atunci cand spui cine stie ce ____, chiar si atunci cand toata lumea te uraste.

Sarbatori fericite!

1 răspuns:
| nlko a răspuns:

Buna!
O poti publica aici...
Oricum, in lume exista tot felul de oameni si trebuie sa te obisnuiesti cu asta.Din pacate exista mai multi prieteni falsi decat adevarati...Incearca sa nu iti deschizi sufletul usor, in fata oricui, si incearca sa nu ai asteptari de la nimeni...astfel ei nu vor putea sa te dezamageasca atat de tare.
Cred ca poti incerca sa vorbesti cu familia ta, pana la urma in ea presupun ca poti avea mai multa incredere.
Bafta!