| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a întrebat:

Buna dimineata tuturor...am cautat pe net dar din ce am vazut nu imi mergesad

Vreau sa stiu si eu cum pot sa scriu pe mess si oriunde[la calculator bine inteles] cu carcactere romanesti, am cautat pe net si am incercat sa scriu cu "alt" dreapta si "a","s","i","t" dar nu mergesad

iar faza cu "control panel" la fel am vazut tot pe TPU cu control panel si clock sau ceva de genu dar banuiesc ca era pentru varianta de windows 7 doar, ca eu am xp'u si nu gasesc in control panel clocku alabig grinhee hee

Multumesc:*:*

Răspuns Câştigător
| Pupily92 a răspuns:

Vezi bara de start.aia jos unde e ora...si alte programe.iti scrie undeva EN.option-.settings->si iti apare o mica fereastra unde scrie mai multe. tu cauti un buton Add.acolo dai click si iti apare input language.iti alegi romanian si dai ok. si daca vrei sa scrii ceva pe pc(pe mess de exemplu) intri pe mess, deschizi o fereastra a unui prieten si apesi alt stanga si shift dreapta. si vei vedea ca in bara de star, EN va deveni RO.de fiecare data cand vrei sa scrii ceva va trebui sa apesi alt+shift(ca sa se schimbe EN in RO). bafta kiss

3 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Daca nu-ti apare acel EN, pune sageata mouse-ului pe bara, dai click dreapta->toolbars->language bar.trebuie sa fie selectat.

| ☺Þĺ†ĺ©†☺ explică:

Acolo era"caractere" scuze

nu merge nici asastraight face

multumesc oricum:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu Ctrl + Shift