| Shinen a întrebat:

Buna din nou. Inca o intrebare: Toate telefoanele trebuie decodate cand le cumperi?

Răspuns Câştigător
| Ics a răspuns:

Nu. Daca Il Cumperi La Liber Merge Sa Bagi orice Cartela In El. Daca Il Iei la abonament la cosmote de exp o sa fie codat in cosmote si nu o sa poti folosi alta cartela (Vodafone, Orange) fundA?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Doar cele pe abonament sunt codate!
Pa, pa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Depinde.
Daca il iei de la Vodafone si ai cartela Orange, trebuie decodat.
Daca iei de la Orange, si ai Cosmote sau Vodafone, trebuie decodat.

O seara placutahappy

| Shagun a răspuns:

Daca sunt noi nu trebuiesc decodate niciunele. Daca le decodezi isi pierd garantia si sigur nu vrei asta.

| EllyFMS a răspuns:

Nu.

Unele nu sunt codate de loc [in general cele codate sunt cele cumparate la abonament care au sigla de la reteua respectiva pe el]

asta daca te referi la codat pe o singura reteathinking

| moniii a răspuns:

Nu neaparat unele nu`s codatehappy depinde de unde le cumperihappy

| Alisstor a răspuns:

Nu neaparat. Un telefon trebuie decodat daca spre exemplu l-ai luat dintr-un magazin care vinde telefoane codate in reteaua lor (nu dau nume sa nu fac reclama) si vrei sa bagi in el o cartela de alta retea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare.big grin. daca am un telefon decodat in cosmote. merge sa folosesc o cartela Orange?