| angelica02 a întrebat:

Buna dragi prieteni necunoscuti, va rog sa ma ajutati sa ii compun si eu prietenului meu o poezie de Sf.Valentin de ziua indragostitilor dar nu copiate dupa net.multumesc

4 răspunsuri:
| AIKOcaNoNYu a răspuns:

"Atât de repede tu mi-ai intrat în sânge
Și-atât de mult trăiești în sinea mea
Încât chiar și zgârindu-mă aș plânge
De teamă ca prin stropi să nu te pierd cumva." Adrian Păunescu

Poate că nu e scrisă de tine, dar nu cred că lui îi va păsa atât de mult lucru ăsta. Contează cine i-o dedică.
Să fii iubită.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca o copii de pe TPU nu e tot luata de pe net?

| Doub a răspuns:

Suntem necunoscuţi, dar totuşi suntem prietenii tăi? Ăsta da oximoron.

Păi teroretic, dacă noi facem poezia, tu nu o copiezi după... după net?

| GirlCs a răspuns:

Cerul e albastru, ochii tai la fel
Vine Sf. Vlentin, ce sa-ti mai cer?
Daca tot ai intrebat...un inel.
Si o noapte cu tine nu ar fi rea, decat daca ne prinde maica-ta
Dar probabil nu va fi asa de rea, ca si ei ii place cam mult viata.