| croissant a întrebat:

Bună dragi TPU, am pierdut încărcătorul însă nu și usb. Pot sa cumpăr un alt încărcător? Oare se va incarca la fel de repede?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Poti intreba printre cunoscuti daca nu are cineva unul in plus sa ti-l ofere? Romanii sunt pasionati maxim de colectionarea lor in sertar. laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Cauți adaptor pentru x model pe google și de rezolva!
Daca cumperi aftermarket nu se va mai incarca repede!
Despre ce model e vorba?

| VoidEternal a răspuns:

Evident nu toate incarcatoarele sunt la fel. Daca vrei sa se incarce la fel de repede trebuie sa stii specificatiile incarcatorului pe care l-ai avut, cati volti si la cati amperi incarca.

Incarcatoarele rapide au pana la 3 voltaje diferite (5, 9,12 V) pe care le alterneaza in timpul unui ciclu de incarcare fiecare cu o valoare corespondenta a amperajului.