| CloseToYou a întrebat:

Buna dragilor!happy
In ultima vreme ma confrunt numai cu dezamagiri. Acum cateva zile m-am despartit de prietenul meu fiindca mi-a spus ca el nu poate fi cu o fata care nu-i ofera totul, deci practic mi-a cerut sa facem sex, desi am vorbit pe subiectul asta, si mi-a zis ca intelege. Am ales sa fac ceea ce simt eu, si sa nu ma las presata sa fac ceva pentru care nu sunt pregatita. Asta fiind a 4a relatie esuata pe care o am anul asta. Sunt o persoana deschisa, sociabila. Am multi prieteni, dar ma simt singura, niciunuia dintre acesti prieteni nu-i pasa cu adevarat de mine, asa cum imi pasa mie de ei. Deci, se pare ca toti baietii ma vad ca pe o simpla aventura, probabil faptul ca sunt atat de deschisa ii face sa creada ca nu-mi doresc nimic serios, desi asta vreau. Multa lume imi spune ca sunt frumoasa si inteligenta, ca am un ceva anume. Dar nu mai pot sa cred nimic din ce imi spune nimeni, si nu din falsa modestie, ci pur si simplu nu mai am incredere in mine, simt ca nimeni nu isi doreste sa ma cunoasca si sa ma placa asa cum sunt eu.
Mi-e greu, sunt foarte sensibila si nu-mi place sa-mi arat sentimentele nimanui, ci doar ma consum pentru orice. Orice vorba ma doare enorm, desi nici moarta n-as recunoaste asta, ci as alege sa rad si eu, si sa ma prefac ca nu simt nimic. Dar ma doare, si incet incet simt ca ma pierd, si ca nici nu merit sa fiu iubita vreodata.
Ati trecut vreodata prin asa ceva? Va rog, spuneti-mi si mie ce ar trebui sa fac. Mersi, pupici :*

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Mda naspa ca ai "norocul" sa dai numai peste insensibili. Imi pare rau si de faptul ca esti asa sensibila, nu prea te ajuta sa fi asa buna pentru ca lumea te ia de proasta. Multi prieteni sunt egali cu 0, sunt doar de exterior daca intelegi ce vreau sa zic. Totusi nu poti sa spui ca iti e greu pentru ca ai o viata frumoasa daca esti inconjurata de prieteni cu care sa te distrezi. Multe persoane, si ma dau pe mine ca exemplu, si-ar dori sa fie in locul tau. Sa am si eu parte de o relatie chiar si daca ar ajunge la dezamagire, pentru mine placerea de a te indragosti si a iubi/fi iubit merita. Trebuie doar sa fi tare, sa nu te lasi doborata de raul inconjurator. Daca ai un caracter puternic poti sa treci prin multe. Iti recomand sa te gandesti bine de tot la tot ce ai si sa fi recunoscatoare pentru ce ai, o familie care te iubeste, prieteni, ca nu ai lipsuri materiale sau altele, orice ai e bine sa fi recunoscator ca il ai pentru ca altii nu au. Cred ca esti o persoana foarte de treaba si pun pariu ca toata lumea ar vrea sa te aiba ca prieten, chiar si eu tongue. Anyway, take care si nu mai sta cu botu pe labe, fruntea sus ca viata e frumoasa daca tu o vezi asa. PS: asculta "Michael Buble - Feeling Good" o sa te simti mai bine dupa tongueciao

| DaianaDC a răspuns:

Cred ca fiecare adolescent trece prin asa ceva la un moment dat in viata sa,nu fi trista ca nu esti singura persoana care e dezamagita din dragoste, nu esti singura persoana sensibila! Ce e al tau e pus de-o-parte! Stai linistita, si eu am trecut prin asta, tot ce trebuie sa faci e sa te distrezi cat mai mult cu prietenii si sa nu te mai gandesti la ceilalti atat de mult, gandeste-te la tine! Tu sa fi pe primul loc! Bafta in viata!