| anonim_4396 a întrebat:

dupa cum spuneam am 16 ani si de cateva luni am inceput sa ma inteleg mai bine cu un vecin si sa vb chiar zilnic pe mess, el are 19. Vorbeam chestii banale, radeam, ne trimiteam muzica, spuneam glume, ne povesteam ce faceam in fiecare zi, vorbeam la tel am iesit de cateva ori in parc el mereu zicea "te iubesc:X:X:X:X:X:X:X:X"(cred cu tarie ca doar glumea si era caterinca pentru ca e genu' lui)era ok. eram.prietenithinking
intr-o zi el s-a oferit sa mearga cu mine la biserica, a venit, dar mama s-a suparat si a spus ca nu vrea sa mai vorbesc cu el ca e periculos ca vrea sa fie linisitita sa nuam vreo treaba cu el sa il salut si atat. m-a enervat si nu am putut-o intelege dar m-am supus.nu i-am mai raspuns la bipuri, nici pe mess, nici la mesaje si intr-o zi cand nu am putut sa il evit pe afara si mi-a cerut o explicatie i-am spus ca nu mai putem fii prieteni, ca nu imi vreaustraight facesad. mi-a spus ca nu intelege dar a incetat sa ma mai caute.de atunci au trecut aproape 7 saptamani(tin minte fara sa vreau) si nici nu l-am mai vazut nici nu am mai vorbit deloc deloc

e ciudat.ma obisnuisem cu el, chiar daca uneori era enervant si avea glume proaste macar vorbeam thinking

intrebarea mea e: cand o sa il vad cum sa reactionez? ultima data parea asa trist...nu cred ca o sa ma pot uita la el dar nu cred ca pot nici sa nu ii zambesc

scuze ca v-am retinut! problemele mele de fata mica si proasta big grin

Răspuns Câştigător
| Smile_3473 a răspuns:

Ce fel de baiat e el, daca mama ta zice ca e periculos? De ce il crede ea asa? Dupa parerea mea, tu esti si un pic indragostita. Incearca sa discuti cu mama ta si sa ii explici ca sunteti doar prieteni buni si ca nu se intampla nimic, ca el nu este un pericol pentru tine.
Cred ca orice fata se confrunta cu probleme de astea. De exemplu, si mama mea era la fel. De cate ori aparea un baiat, imediat, discutii si interdictii. Mereu imi spune sa fiu mai rezervata, chiar daca mie nu mi se pare ca fac nimic rau.
Cand o sa-l vezi, probabil ca il vei saluta si iti vor veni in minte toate momentele petrecute impreuna.
Nu te mai considera fata mica si proasta, din contra. Fi sigura pe tine! Asa e cel mai bine!

Pupici :*

5 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Eeh.nu esti proasta fath laughing)) oh go onj.pai.cand iL mai vezi. spune. i ca mama ta tia interzis s ti mai vezi cu el.si chiar dul la mama ta ca sa vb cu ea si sa il cunoaska mai bine sh ea.laughing))ma rog oh go onj

| ~p!$iii~ a răspuns:

Nu ne'ai retinut cu problemele talestraight face Pentru asta e site'ul ca sa ne ajutam:* Acum revenind la problema ta...Depinde de cati ani ai tuthinking poate mama ta nu vrea sa te lase cu el pentru ca desi e vecin nu poate avea incredere in nimeni[mai ales daca el e mult mai mare ca tine]happy

| ~p!$iii~ a răspuns:

Si poate ai sa zici ca nu e diferenta mare de 3 ani. dar el la 19 ani nu se stie daca vrea doat o prietenie cu tine. sau.whistling

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saluta-l.
Daca te simti vinovata spune-i ca prietenul tau este prea gelos ( asta daca nu vrei sa mai ai ceva cu el ). Daca iti doresti o prietenie cu el ar trebui sa incerci dar nu te abate de la drum ca poate fi periculos, cum spune mama ta. Dar o simpla amicitie nu va ucide pe nimeni.

| virginia_9154 a răspuns:

Poarta-te normal...ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, dar incearca sa nu mai pari atat de apropiata, si evita-l cat de mult poti, ca mama ta stie ce zice, chiar daca acum n-o intelegi,big grin.