| Cristina_1126 a întrebat:

Dupa cum stim cu toti maine incepem scoala, eu intru clasa a9-a la Nichita in Ploiesti si pot spune ca am destule emoti la inceperea unei noi etape: liceul.Cum a fost prima zi de liceu pentru voi?

2 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Hey ma bucur ca esti din ploiesti! si eulaughing.
nikita e un liceu super si o sa-ti placa! orele de sport or sa fie cam naspa da' te descuri tu!
bafta maxima! sa'mi zici cum a fost! :*

| Byankaa66 a răspuns:

Pff prima zi de liceu day dreaming...cand am intrat in liceu parca as fi intrat intr-o alta lume, emotii imense, nu cunosteam pe nimeni, totul imi era atat de strain...Impreuna cu mama ne indreptam spre sala unde se aflau toti elevii si profii impreuna cu directoarea care tocmai isi incepuse discursul, iar la un moment dat am auzit " elevii clasei a9a A impreuna cu d-na diriginta ( nu dau numele ) pot pleca spre clasa in care isi vor desfasura orele in acest an scolar", in acel moment m`am ridicat si la mare departare am zarit o doamna, cu un zambet minunat ca se indreapta spre noi, elevii ei si ne spune sa o urmam pana in clasa.Am intrat in clasa si m`am asezat in prima banca langa o fata, eram foarte curioasa sa aflu cum se numesc fiecare, de unde vin si de ce nu si povestea lor de viata. Pot sa spun ca din acea zi viata mea s`a schimbat radical, intr`adevar am intrat intr-o alta lume, si e minunat asa. Maine incep un nou capitol, clasa a11 A, cu aceeasi colegi/e, aceeasi diriginta in aceeasi clasa, aceeasi banca si chiar si acelasi lochee hee, am ceva emotii dar scap eu si de astea.happy