| Florennce a întrebat:

E adevarat ca anul asta vom purta uniforme obligatorii?! chatterbox
Eu nu prea vreau. Intr-un fel sunt bune deoarece copii nu se vor mai etala in tinute si nu-i vor mai face pe cei de " jos " sa se simta naspa ( am asemenea exemple in clasa), insa nici nu vreau sa port acelasi lucru in fiecare zi, o sa devina foarte plictisitor. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu stiam de uniformele obligatorii. Faza naspa e ca, aproape toate liceele au aceeasi uniforma: Costum negru, camasa alba, cravata rosie...
Da, e plictisitor sa porti acelasi lucru in fiecare zi, dar asta e, nu esti singurul/ singura!
Eu cred ca ar trebui sa se tina cont si de parerile elevilor, sa fie intrebati ce uniforma le-ar placea, si fiecare liceu sa aiba propria uniforma.
Daca esti fata, poti sa inlocuiesti pantalonii cu fusta, sa nu te duci in fiecare zi in pantaloniwinking (ma rog, fusta sa faca parte din uniforma).
Uniformele au rolul lor: de a nu mai exista invidie intre colegi (macar la capitolul vestimentatie), de a fi imbracat decent dar, sa recunoastem, niciun liceu original, cu propria uniformalaughing deci, te plictisesti imediat de tinuta pe care o vezi mereu.hee hee

bye!winking