| KikiRiki98 a întrebat:

E adevarat ca de anul viitor la toate scoliile se vor purta uniforme?
Eu nu vreau, urasc uniformelecrying

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce le urăști? Te scutește de o cheltuială la haine!
Pa, pa.

| Zoxxx a răspuns:

Oricat am uri noi uniformele, daca stai bine sa te gandesti, nu sunt chiar atat de rele laughing. Mai aiurea e cand mergi pe strada si vede lumea ca inveti la liceul 'X', dar macar sa fim mandri laughing.

| InoTkd95 a răspuns:

Eu stiu ca depinde de scoala. Nu s-a impus inca. Cel putin cand m-am dus cu fisa la liceu cu mama nu ne-a zis nimic cum ca trebuie sa imi ia masuri sau chestii de genul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha, ca nu mai puteti voi, pitzipoancele de duzina sa va etalati garderoba de la "zara" si aia parca scoasa din ***! Lasa ca nu te mananca, iti mai inveti limitele!
Daca ai invata in strainatate esti obligat prin lege sa porti uniforma indiferent la ce scoala inveti! Daca nu, te exmatriculeaza! Si nu cred ca vrei sa te muti ca si cartita in fiecare luna pe la alta scoala!
Tare as vrea sa se bage legea asta, ca sa am si eu de ce sa rad! Sa vezi atunci lamentari!hee hee

| MeridaOcean a răspuns:

Nu stiu, doar s-a propus asa ceva, depinde de fiecare scoala.Nici mie nu-mi plac uniformele deloc x-(, mai ales cand te obliga sa porti un model de sarafan/camasa/bluza din 1900 toamna. Unii spun ca e bine sa porti uniforma ca copii sa nu se certe intre ei ca unul e mai bogat si are haine scumpe si altu e sarac si are haine mai naspa.Totusi,asa suntem noi.Descoperim viata si vrem sa profitam cat mai mult de ea, fara restrictii sau reguli.Succes!

| Toxxicc a răspuns:

Poi nu este sigur incahappy S`a propus sa se faca astahappy Nu e o asa mare tragedie sa porti uniforma.Doar daca nu esti tu un copil mic care se smiorcaie pentru. oricehappy