| DragonLore a întrebat:

Scoala mea este foarte stricta si toti trebuie sa poarte uniforme scolare, care sunt cam naspa. Daca nu, vei fi pedepsit.
Dar ai voie sa porti hainele tale pe deasupra, dar este cam incomod.
Ce ziceti ca ar trebui sa fac?
Sa port uniforma scolara, sa port pe deasupra hainele mele, sau sa port orice vreau chiar daca o sa fiu pedepsit?

8 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa o porti, trebuie sa respecti regulile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poza ta spune ca esti un copil mediocru care se joaca jocuri de cacao. Imbracate naiba in uniforma aia si taci. Zi mersi ca te trec profesorii clasa.

| DragonLore explică (pentru anonim_4396):

Imbraca-te*

| DragonLore explică (pentru anonim_4396):

Vai, ma mir daca pe tine te-au trecut cu romana ta de "cacao"?
PS: du-te la scoala inainte sa te bagi in seama.

| kopli a răspuns:

Poarta uniforma. La urma urmei, o porti numai la scoala, nu mergi si in alte parti cu ea. Purtatul altor haine pe deasupra, sigur se refera la hanorac, palton si in nici un caz la alte bluze, fuste, pantaloni. De ce sa risti sa fii pedepsit, cu nota scazuta la purtare (pentru abateri repetate) doar pentru un moft? Gandeste-te la varianta buna: uzezi uniforma si iti pastrezi hainele curate.

| DragonLore explică (pentru kopli):

Da, dar ca adolescent imi place sa arat elegant in fata oamenilor (fetelor) si imi place sa fiu diferit.

| darrio2007 a răspuns (pentru DragonLore):

Vei fi diferit daca porti uniforma. Oricum, regulile trebuiesc respectate. Ca va place sau nu.

| kopli a răspuns (pentru DragonLore):

Fii elegant dupa orele de scoala.
Poti sa fii diferit cu un accesoriu, cu felul cum porti uniforma, etc.