| deea16_3869 a întrebat:

e vorba de acel baiat de care v-am mai povestit. Pe care il plac. m-a invitat ieri la patinoar iar eu i-am zis ca vreau sa vin. l-am intrebat cine mai vine si a zis ca sa mai chem 2 fete din clasa. am intrebat cam toate feteele dar nu au vrut sa mearga. i-am zis ca nu vrea sa vina nimeni si a zis macar sa convingem una sa mearga, dar nu am reusit. si pana la urma nu am mai mers ca el a zis ca dace e sa mergem amandoi nu crede ca vine. dc m-a chemat la patinoar? si mai ales voi ati merge cu 2 colege la patinoar? doar un baiat si 2 fete( pentru el nu conta cine e a2a fata numai sa vina una) ma place? fundita:X:X

Răspuns Câştigător
| myha a răspuns:

Exista mai multe variante.; d
1. Nu te place
2. Te place dar ii este frica sa isi etaleze sentimentele
3. Se simtea incomod doar cu tine la patinoar. Asa sunt si eu. Chiar nu as merge cu cineva singura.pentru ca imi este rusine.:d
La prima " intalnire" chiar nu as vr sa merg singuralaughing. Asa sunt eulaughing.
E prea devreme sa imi dau cu parerea daca te place sau nu... dar la intrebarea asta ar trebui sa iti raspunda un baiat:d.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil e timid si de aceia a spus sa mai vii cu cineva.

| Alisa a răspuns:

Fii mai indiferenta cu el, si o sa vezi ca atunci va reactiona. Nu ii arata ce simti pentru el, vorbeste-i asa rece, si scurt si la obiect. Incearca!

Poate ca te place, poate nu, dar tu trebuie sa il faci sa te vrea si mai mult, dar nu vei reusii daca ii arati ce simti pentru el, lasa-l pe el sa te descopere, sa insiste, sa te caute.

bafta:*

| viatadecacatt a răspuns:

Adica te-a invitat la patinoar si vine doar daca mai vine una dintre colege, daca nu crede ca numai vine, nu? Ce jmecher.ar putea sa ii placa de una dintre colege si se foloseste de tine ca sa se intalneasca cu ele.ca daca ii placea de tine nu il deranja daca va duceati decat voi 2.

| arrriadna a răspuns:

Hahaha, saracuuu. Nu stie cum sa se poarte cand e doar cu tine si de frica "sa nu faca vreo gafa" mai bine iese cu tine si cu inca cineva, asaaa. "amical". Mai da-i putin timp. Transmite-i ca se poate relaxa in preajma ta si ca nici nu. cum sa zic, nu il presezi sa faca repede primul pas. Daca iti cerea sa vii cu o anume colega puteai sa intrii la mari banuieli!

| deea16_3869 explică:

Eu? pai mie cam teama ca dupa aceea iar zice prietenilor lui. si ar fi cam jenant... dar ma gandesc sa-i zic straight face dar mie cam.nu stiu. O sa-i zic atunci cand sunt mai sigura ca ma place... altfel sa nu o dau in bara

| deea16_3869 explică:

Dau fundita:X:X:X

| deea16_3869 explică:

Dar eu m-am gandit la altceva. el a incepuut cam asa deea vi la patinoar? eu:da. cine mai vne? el: pai nu stiu il chem eu pe un prieten si tu daca vrei pe niste colege... apoi mi-a zis ca prietenul lui nu vine si nu venea nicio fata si a zis ca daca e sa mergem doar noi 2 nu stie daca vine. A zis sa mai vina macar o persoana. o fata dar pentru el nu conta ce fata ( nu e genu care sa se dea la toate fetele)

| Laura_5858 a răspuns:

Nu

| nicrom1 a răspuns:

Parerea mea este ca te place dar n-are curajul sa ti-o spuna, inca. Daca mai venea cineva se simtea probabil mai relaxat. Dar tu de ce nu-i dai de inteles ce simti pentru. el? Inteleg ca-ti place si tie! BAFTA!

| curios_3782 a răspuns:

Cum zice si nicrom 1 in mai multi se simtea mai bine dar daca erati doar voi 2 si daca esti rusinos nu aveati ce discuta si a preferat sa nu mai mearga

| Irina_5161 a răspuns:

Cred ca daca te placea cu adevarat ar fi fost fericit ca nu ai gasit si alte fete care sa doreasca sa mearga.laughing