| andrada a întrebat:

Buna

E vorba despre un baiat din cls care la scl vb cu mine, uneori ma ia in brate etc. el are un frate mai mare in scl si mereu sta in pauze cu el si cu colegii lu frateso ( si cu fetele alea mai mari care toate stau numa agatate de gatu lui ). si mai sunt in scl niste fete mai de varsta noastra care mereu vin in pauze sa vb cu el. si rad si flirteaza si eu nu mai pot de gelozie. Da am ziso! Sunt geloasa! El e un baiat inalt, sportiv si toate fetele sunt moarte dupa el. odata am luat o nota mai mica si cand toti colegii radeau de mine el a zis ceva de genu :,, eu nu am nm cu tine, toata lumea mai ia note proaste", niste colege zic ca ma place dar eu nu cred. voi ce ziceti?

~FUNDA~

Răspuns Câştigător
| BolO a răspuns:

Buna

Eu zic sa-l tratezi si tu cu indiferenta. Cand este prin clasa sau afara in pauze sa te duci la rpietenii lui sa ii iei in bartze sa ii pupi pe obraz asa finutz pe toti si pe el nu! Asa se simte prost si o sa inceapa sa se dea la tine usor usor!

Cand ia o nota mica tu sa fii prima care il incurajezi sau cand mai ia un 10 sa ii trimiti un biletel cu " Ma bucur sincer pentru tine, ( numele tau ) "

Cand iti vorbeste sa nu te dai mare in fata lui dar daca incepe sa fac misto sa nu il bagi in seama si sa ii zici ceva de genu " te credeam cel mai de treaba baiat " si i-ai taiat macaroana, chiar daca iti mai zice ceva pe urma tu sa ii spui " oricum m-ai dezamagit " sau " te iert dar nu uit "!

Sper ca ti-am fost de ajutor happy!

Cu simpatie, BolO! big grin

9 răspunsuri:
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Depinde de comportament.Stiu ca e greu sa ii zici ma placi ca eu te plac, am primit si eu asa sa zic dar nu pot, si plus ca mi-e frica de ce o sa zica!
Deci, uita-te la comportament, uita-te daca te merita, si zi-i ca ai vrea sa petreceti putin timp impreuna deoarece te simti bine cu el!
pai.incearca sa intri in "flirt" flirteaza dar fara sa se observe.sau cum fac eu cu el cand zice ceva ce nu-mi convine ii dau asa in gluma cu pumnu in pana dar nu tare asa de forma, sau cand glumeste pe seama mea sau zice ceva de genu: saracu de el daca te mai intalneste ajunge in spitallaughing [[zice in gluma]]
incearca si tu baga-te in seama, incearca si tu sa te imbraci cool, chiar daca aveti uniforma((daca aveti)) poti sa te imbraci super cool cum fac eu! blugi negri stramti, o camasa draguta si uniforma si la scoala iti dai jos uniforma.si daca camasa e cu decolteu pune-ti un lantisor dragut
daca nu merge si colegele tale zic din ce in ce mai tare ca el te place zi-i auzi e adevarat ce-o zis. (zici numele lor, sau unele fete din cls) si el intreaba ce o zis? si uh pai o zis ca iti place de mine, si vezi cum se uita la tine daca se uita zambind si zice noo, mmie? ar vrea ele sau ceva de genu, poate te simpatizeaza depinde de privire, daca se inroseste...eu am incercat asta si s-a inrosit[[nu tare]] si a zis: mie? ce nu nu e adevarat si zambea incontinuu vezi si uh si daca zice da zici ca il simpatizezi dar trebuie sa fii foarte atenta cu baietii pentru ca poate uh zici ca nu e genu((ma refer la baietii aia care se prefac, pun pariu cu unu ca atrage o fata)) tu decizi si eu nu stiu, tu zici daca e genul sau nu, si daca zice ca te place propune-i ca daca ar vrea sa fiti impreuna ceva de genul, sper ca te-am ajutat!
funda?

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Da de unde stie denisuca din atatea informatii ((cam putine, ca sa stii daca te place)) ca o placelaughing
zau asarolling on the floor

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Nu ti-a raspuns deoarece, poate era baiatu ocupat, sau era plecat pentru 2 min de la cal, sau era fratisu.nu stiu

| andrada explică:

Si ieri i-am zis sall p mess si nu mi-a raspuns

| andrada explică:

@ BolO nu pot sa ma duc sa ii pup prietenii pentru ca eu nici nu ii cunosc pe aia

| florrymiha a răspuns:

Buna cloe11 sincer am ramas afis. avand in vedere ca am un coleg in clasa care pana anul asta eu nu vorbeam cu el, iar colega mea de banca este buna prietena cu el si ei tot timpul vb prin mesaje in ore si de multe ori ma uitam si eu la ei, radeam etc. intr-o zi la ora de romana statea in fata mea si printr-o gluma am inceput sa vb cu el, iar de atunci mereu, aproape zilnic cand ma vede ma ia in brate. am observat totusi ca de cele mai multe ori nu sunt prietenii lui prin preajma cand ma baga in seama...intr-o zi am avut ultima ora desenul iar eu am ramas sa imi strang tot ce avem pe banca si el s-a intors pentru ca plecase fara haina si eram singuri in clasa si prima data m-a intrebat ceva de genu"ma mia iubesti" si i-am zis ca nu l-am iubit niciodata si mi-a zis ca "stii ca eu te iubesc, adica te plac" si m-am uitat la el intr-un fel si i-am dat impresia ca nu il cred, iar vreo 2 minute a incercat sa imi explice ca ma place si a vrut sa ma imbratiseze iar din reflex am zis "nu"

asta se intampla de vreo 4 saptamani poate chiar mai mult si eu tot nu pot sa-l cred. dar in ultimul timp cand vorbeste cu vreo colega sau cand baga pe vreo fata in seama ma simt geloasa si nu imi place!

| Micuta55 a răspuns:

Pai asta ar trebui singura sa o intelegi. Apropo citi ani ai? Si plus la toate daca te ia in brate nu inseamna ca te iubeste sau poate simte ceva pentru tine. Sa-ti spun un sfat nu trebuie sa fii geloasa, fiindca nu o sa aveti nimic. Daca te iubeste n-o sa te faca sa fii geloasa. Tu daca ceva poti sa ai o discutie mai aprinsa cu el. Incearca sa flirtezi, doar suntem ohoho in care secol nu o lasa ca el sa faca totul actioneaza singura fii tu insuti dar nu uita baietilor le plac fetele sincere si care nu se prefac ca sunt altele plus la toate consider ca trebuie sa stii cum sa-l faci sa se indragosteasca

| salootTPU a răspuns:

Te place fa legatura cu el intreaba-l dar sa fiti singuri tine legatura cu el ca si cum ar fi fratele tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa fii cu el. am doar 9 ani