| anonim_4396 a întrebat:

imi place de o fata care ma uraste, eu sunt un tip moale. Fraier. Si gras. Am cosuri. Si sunt si urat. Anul acesta am inceput scoala in oras. Si am intalnit.o pe aceasta fata. O plac foarte mult, ea ma uraste. Eu sunt fraier. Spun mereu glume proaste si odata am enervat.o rau. STIU ca ma uraste findca odata am enervat-o rau,+ ca odata l-am impins pe un coleg si a cazut pe jos si toata clasa a ras. Chiar si ea. Si dupa am mers in sala de informatica si fata pe care o voi numi X a spus prietenei sale care va fi Y, X:"Ce amuzant a fost cand a cazut acel baiat" Y:"Daca-l impingeam cadea si mai tare" Eu catre X:"Nu a cazut, l-am impins eu" X:"Stiu ca cadea si mai tare, ai mai multa forta decat el, asta-i sigur." Nici macar nu m-a bagat in seama. Plus ca m-a si jignit.X este foarte frumoasa si de treaba. Eu sunt un fraier. Nu stiu vorbi cu fetele. Tatal meu este plecat in strainatate de la nasterea mea. Asa ca n-am avut "Dicutii, Tata-Fiu" si nu stiu vorbi cu fetele. Mereu ma fetele pe care le plac, ma resping sau urasc.Sunt un fraier si nu vreau sa mai am deaface cu vreo fata. Vreau sa nu-mi mai placa de vreo fata. X are prieten, ( merg impreuna la bal)nu stiu daca-s iubiti dar a spus ca ea nu-l place pe el ci ii place de alt baiat. Odata am intrat in clasa si ea era in brate la el pe scaun. Si radeau si vorbeau. El este din A 9 A-C si mai vine in pauze la ea., Ea ma uraste. Am suparat.o o data rau. Si cred ca ma uraste din cauza asta si si din cauza ca-s urat si gras. Dar nu stiu. de mai multe ori cand eram singur in banca din spate,(ea sta in fata bancii mele) ea a venit si s-a aplecat sa vorbeasca cu colega din banca ei. Fundul ei fiind pozitionst ca sa-l vad eu. Si excitnt, dupa suita cu o privire serioasa direct la mine. Eu mutandu-mi privirea in alta parte. Alta data ridicat sanii in sus dupa s-a intors in spate si s-a uitat direct la mine. Serioasa. N-o sa-i spun c-o plac, nu vreau sa rada toata clasa sau scoala de mine. nu va afla niciodata acest lucru. Nimeni nu va afla. Vreau sa ma descarc. Sa-i spun tot cuiva. De asta am apelat la TPU. NU breau sa afle nici macar 1 cunostinta acelucr. Vreau ramana secret. Dar fazele aia cu X cu fundul si sanii au fost ciudate. Vrsa-s bata joc de mine? Ce vrea aceasta fata? Stiu ca-s fraier. Dar o iubesc. Stiu ca nici o fata n-ar fi cu un baiat gras si cu cosuri.+ ca spune glume proaste si injura.Nu-i asa fetelor? Stiu asta. Vreau sa raman burlac. O sa merg la prostituate cand o sa am nevoia de a ma "satisface" toate fetele pe care le aceam m-au respins. Si nu vreau ca aceasta fata care ma uraste sa-si bata joc de mine. Si sa se simta incomod gandindu-se ca unul ca si mine o place. Adica o inteleg. Daca.s fii in pielea ei si eu m.as uri. Vroiam doar sa discut cu cineva. O plac pe aceasta fata. Dar nu.i voi spune. Si daca vreti sa ma injurati sau insultati. Nu.i nici o problema. Merit. cred ca sunt un prost-scris sau asa ceva. Macar am o familie buna. As vrea doar ca prin o minune fata aceea sa ma placa. Dar n.am sanse. Eu sunt gras. Am "tate" chiar dsca nu-s asa de mari se observa.ea se intelege cu toti colegii in afara de mine. Vreau sa uit de toate fetele. Sa nu mai plac nici macar 1 fata in viata mea. Ar fii frumos. Nu stiu ce sa fac. Stiu ca sansa ca aceasta fata sa ma placa n-am asa ca ce-mi recomandati sa fac TPU? Ajutor. Cum sa ma schimb, vreau sa ma schimb. Am doua modalitati, ori ma schimb, ori devin burlac pe viata. Vreau sa ma schimb intr.un fel. Vreau sa fiu genul de baiat pe care-l place fata de care ii place. Dar nu prea pot. Mereu cand vorbesc cu o fata de care.mi place. Devin timid si ma pierd. Ajutor. Ce sa fac. Dau funda... Sa vedin burlac sau sa ma schimb. Daca da cum? Ce ati fface. locul meu?

Răspuns Câştigător
| Xelon a răspuns:

Frate,raspunsul meu a fost mai dur,dar nu a fost din rautate nu te supara pe mine dar eu sunt un tip mai direct imi place sa spun lucrurile in fata,nu am spus ca nu esti bun de nimic,am zis ca nu esti in stare sa faci nimic pentru tine e diferit,iti repet eu nu te pot ajuta cu nimic,tu in schimb poti sa te ajuti nu lasa lucrurile la voia intamplari si nu lasa zilele sa treaca degeaba, esti inca mic nu este prea tarziu sa te schimbi dar ai nevoie de vointa si nu uita ca in viata trebuie sa fii tare, lumea e rea nu trebuie sa iti pese de ce spun eu sau altii, daca vei pune la suflet tot ce auzi in jurul tau nu vei ajunge bine, sfatul meu apucate de un sport si vei vedea ca va creste încrederea in tine.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima oara cand vedem pe cineva logica ca conteaza aspectul fizic,suntem finte vizuale nu pananormale,slabeste,schimbati carcaterul, fa culturism si poate una te va place, fetele urasc baieti cu burta si timizi, pampalai, fricossi, plagaciosi etc

| LoveSleep a răspuns:

Evident că nu te poți schimba din moment ce ești gras și ai coșuri.
Lucrează la aspectul tău fizic, iar apoi ocupă-te de caracter și felul tău de a fi. Mai exact, întoarce-te pentru sfaturi legate de asta.

Dacă vrei și un argument pentru care am zis aia, ca tipele să te placă, ai nevoie de atitudine. Și e foarte greu să o ai, din moment ce nu ți-o vezi de burtă.
Și chiar dacă teoretic, ar fi posibil, practic, în cazul tău, tot nu e. Te-ai făcut singur gras și fraier.

Sau poți să îi crezi pe ăștia care o să-ți spună că contează ce ai în interior. Adică grăsime și un posibil atac vascular cerebral.

| Xelon a răspuns:

Prima greseala a ta este ca ai standarde prea mari,daca tu nu esti un baiat frumos sa stii ca nu iti vei gasi o prietena fotomodel, dar asta nu inseamna ca nu iti poti face o prietena de nivelul tau si iti mai spun ceva termina cu împinsul si cu injuratul ca nu esti smecher crede-ma ca stiu ce vorbesc incearca sa te controlezi, si iti mai spun un lucru poate o sa par rau dar asta este adevarul, nu ai si nu vei avea niciodata vreo sansa ca tipa aia trebuie sa te resemnezi cu asta, ok tu vrei sani mari fund bombat si toate astea dar ce oferi in scimb?
Urasc oameni ca tine care satu si isi plang de mila in fata calculatorului si care nu sunt in stare sa faca nimic pentru ei, in tine sta puterea sa te schimbi nu in altcineva dar probabil vei ramana doar un gras cu cosuri.

| OlafTheViking a răspuns (pentru Xelon):

Frate stai stai stai. Mie nu.mi place de acea fata pentru ca are sani sau fund mare. Nu nu nu. Imi place de ea findca este frumoasa si deja o cunosc destul de bine, si stiu ce fel de persoana este si de unde stii ca nu sunt in stare de nimic? Nu sta toata in fata ppc.lui. stai linistit. Fac lucrur acasa. Am treburi. Nu stau toata ziua la pc, am asteptat insulte. Dar nu vorbi daca nu si. Si nu toti oamenii sunt la fel. sper sa intelegi...

| OlafTheViking a răspuns (pentru Xelon):

Mersi mult de acest mesaj!

| Xelon a răspuns (pentru OlafTheViking):

Cu placere omule si ai grija la scoala ca e mai importanta decat iti poti imagina, cat despre fete stai linistit ca o sa iti gasesti pe cineva care te merita si care sa te iubeasca.
Numai bine!

| Xelon a răspuns (pentru OlafTheViking):

Frate,raspunsul meu a fost mai dur,dar nu a fost din rautate nu te supara pe mine dar eu sunt un tip mai direct imi place sa spun lucrurile in fata,nu am spus ca nu esti bun de nimic,am zis ca nu esti in stare sa faci nimic pentru tine e diferit,iti repet eu nu te pot ajuta cu nimic,tu in schimb poti sa te ajuti nu lasa lucrurile la voia intamplari si nu lasa zilele sa treaca degeaba, esti inca mic nu este prea tarziu sa te schimbi dar ai nevoie de vointa si nu uita ca in viata trebuie sa fii tare, lumea e rea nu trebuie sa iti pese de ce spun eu sau altii, daca vei pune la suflet tot ce auzi in jurul tau nu vei ajunge bine, sfatul meu apucate de un sport si vei vedea ca va creste încrederea in tine.

| 4StarLight a răspuns:

În primul rând,faptul că acum nu te place acum o fată nu înseamnă că vei fi singur toată viaţa, există cineva potrivit pentru toată lumea care apare mai devreme sau mai târziu!
În al doilea rând, comportamentul bătăios şi sarcastic nu impresionează o fată,oricât de mult credeţi voi asta! Încearcă să te stăpânești și să te gandeşti de două ori înainte de a spune sau de a face ceva!
În al treilea rând, faptul că te consideri urât și altele dă de înţeles că nu prea ai încredere în tine! Nu mai spune asta, pentru că este semn de slăbiciune și pentru că asta nu contează! Fetele sunt cele care îşi fac griji că sunt urâte, nu băieţii! Nu am auzit pe nimeni vorbind despre faptul că există băieţi urâţi!
În al patrulea şi ultimul rând, așa eşti tu, așa este conformaţia ta. Ești mai plinuţ, mai solid asta este! Cât despre coșuri. Ele trec pe parcurs ce crești, nu sunt permanente! Nu te mai subestima atâta și învaţă să ai încredere în tine!
Cât despre ea... Nu e singura fată din lume! Nu este obligatoriu să te placă acum, sentimentele faţă de cineva se formează în timp, nu peste noapte!

| SatanLovesYou a răspuns (pentru 4StarLight):

Serios? laughing
Exista FOARTE multi baieti urati. Foarte multi. Iar numarul lor este poate disproportionat de mare in comparatie cu cel al fetelor din cauza miturilor de genul. Deci, da, EXISTA baieti urati. Multi. Ce tot bati campii acolo?

Pentru inceput poate ar trebui sa nu mai aiba standarde atat de inalte, avand in vedere infatisarea lui. Din cate am inteles el a ochit direct o fata frumoasa si care se ingrijeste (posibil si excesiv, dar asta e discutabil). Normal ca nu se va uita la el!

De grasime scapa daca nu are probleme serioase de sanatoase (ma indoiesc). Si de cosuri. Exista multe tratamente care chiar dau roade. Si NU este o rusine sa te ingrijesti ca baiat/barbat - ci chiar ceva de admirat.

Deci? Vointa de schimbare. Succes!

| RAY a răspuns (pentru 4StarLight):

1,de unde sti asta? ai vazut in viitor?
2, fetelelor le plac badboys si baieti frumosi
3, nu are nici o legatura increderea cu fizicul, omul e urat oricat de multa incredere ar avea asta nu schimba nimic
4, solid pe naiba, gras, sold esti cand faci culturism nu cand esti o bucata de slana vie

| 4StarLight a răspuns (pentru RAY):

1)Nu, nu am văzut în viitor, dar dacă nu te place o fată acum nu te va defini pe viaţă
2)De ce nu o întrebi pe ea dacă crezi că ei îi place?
3)Dacă într-una de subapreciezi şi nu-ţi vezi şi calităţile este clar că eşti nemulţumit de tine!
4)Dacă nu ştii să accepţi o părere nu știu de ce ai mai pus întrebarea!?
Ai fost vreodată fată? Nu prea cred, eu îţi vorbesc din perspectiva mea, treaba ta dacă nu vrei să te laşi ajutat!

| OlafTheViking a răspuns (pentru 4StarLight):

Stai stai stai. Tu m.ai ajutat. ceilalti de mai sus se baga.n seama. Mersi. Diseara iti dau funda!

| OlafTheViking a răspuns (pentru 4StarLight):

Ai un Facebook? Sa vorbim. Sa ma ajuti. Sa.mi mai dai sfaturi sau ceva? Da.mi link ca.ti dau eu cerere.si iti las mesaj. Daca vrei.

| RAY a răspuns (pentru OlafTheViking):

Ceilanti tiau spus adevarul esti urat si gras asta e adevarul

| OlafTheViking a răspuns (pentru RAY):

Ti-au*

| RAY a răspuns (pentru OlafTheViking):

Tu ai afirmat ca esti urat si gras, de ce te enervezi?

| Xelon a răspuns (pentru RAY):

Nu inteleg de ce continui aceasta discutie, chiar nu vad rostu ti-ai spus parerea povestile astea nu isi au rostul.

| RAY a răspuns (pentru Xelon):

Daca omul e urat si gras eu i vreau binele sal trezesc la realitate

| Xelon a răspuns (pentru RAY):

Nu te cunosc, nu am nimic cu tine si eu sunt un tip direct dar mi se pare ca pui sare pe rana tu crezi ca el nu ar vrea sa sa fie perfect?
Nu e in totalitate vina lui, vad ca te duce capu nu esti vreun prost incuiat ar trebui sa te pui si in locul lui, nu te supara pe mine dar asta cred.

| RAY a răspuns (pentru Xelon):

Eu nu inteleg ce i-am spus rau, el asta afirma acolo sus, normal ca ar vrea de asta i-am spus sa slabeasca si sa isi scimbe personalitate, ce i-am spus rau? sportul e ceva rau?

| Xelon a răspuns (pentru RAY):

Hai sa o lasam balta, nopate buna!

| OlafTheViking a răspuns (pentru Xelon):

Mersi ba, dar oricum nu.i nici o problema ca.s urar si gras. Eu am afirmat asta... da as vrea sa fiu perfect. dar nu prea pot. sa lasam totul balta. mersi de tot. esti de treaba. mersi.

Răspuns utilizator avertizat