| Simiina8 a întrebat:

Era un truc cu carti :
cel care face trucul: Alege numere mari sau numere mici
cui i se face trucul: nr mari (de ex)
cel care face trucul:a ramas numere mici spune un nr mic dintre carti...
cui i se face trucul :5 si 8 ...
cel care face trucul:alege unul din ele
cui i se face trucul :8
cel care face trucul:bun a ramas 5
spune de ce sa fie inima.
romb .trefla
cui i se face trucul inima rosie
cel care face trucul : bun...spune acata carte sa o scot din buzunar(avea pachetul de carti in buzunaR)
cui i se afce trucul a 4-a (ex)
si scoate 4 carti din buzunar si vine a 4-a cartea mea...ps: a amestecat cartile inainte chiar si eu
daca stiticum face sa scoata cartea mea din buzunar sa imi spuneti dau funda:*

Răspuns Câştigător
| maximadalinutz a răspuns:

E simplu trebuie sa il conduci la carte ok uite : iei tot pachetul si pui ultima carte un 3 de trefla sau ce cade apoi bagi pachetul in buzunar fara ca el sa vada cartea:tu il intrebi pe el sa aleaga un numar de la 1 la 5 sau ceva in apropierea numarului care cade la sfarsit in pachet:el va alege 5 de exemplu.tu ii zici ce numere au mai ramas. 1234 sa aleaga unul din ele...si tot asa pana alege 3 ..cand a ales 3 il intrebi de ce vrea sa fie ex:trefla inima neagra etc.El spune inima rosie :tu il intrebi ce culori au mai ramas ...intrun final el va spune trefla. apoi de final il intrebi a cata carte vrea sa o scoti din buzunar:el spune a 5. tu numeri din cartile din fata 4 carti iar a 5 sa o ei de la sfarsit pentru ca sti ca acolo e 3 de trefla.Astept FUNDA

4 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Si eu fac acest truc. Nu pot sa ti spun exact cum se face dar i ti dau un sfat, urmarestei cu atenţie fiecare miscare celui care-ti face trucul. Succes!

| Simiina8 explică (pentru radu75):

Nu imi dau seama nu imi poti da un filmulet sau ceva please?

| radu75 a răspuns (pentru Simiina8):

Gandeste-te ce ar mai fi de vazut in afara de ceea ce vezi, totul se bazeaza pe distragerea atentiei.

| Simiina8 explică (pentru radu75):

Da dar eu am vrut sa stiu cum se face ca nu ma prind de ce nu imi explici?big grin