| amyca a întrebat:

eram la un suc cu prietenele. Dupa care am auzit de la ele ca vechea mea prietena cea mai buna ma barfeste, spune la toti de ce baiat imi place si se razbuna pe mine danduse la iubitul meu(care il cunosc de o luna). SA MA RAZBUN PE EA?

Răspuns Câştigător
| Dyaa2702 a răspuns:

Nu,nu cred ca trebuie sa te razbuni pe ea...cred ca ar fi mai bine sa vb deschis cu ea chiar daca nu mai sunteti prietene.Atunci ai putea sa ii spui sa inceteze cu comportamentul ei fata de prietenul tau pentru ca pana la urma este iubitul tau nu al ei.Asa ca sa o lase balta cu acele gesturi, iar apoi dupa ce vb cu ea incearca sa porti o discutie si cu iubitul tau in care sa ii specificii ca te derajeaza gesturile fostei tale prietene...cam atat ar trebui sa faci! SucCes!

4 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Nu pentru ca ai face sa creada restul ca ea are dreptate, mai bine sa n-o mai consideri niciodata prietena, o sa gasesti alta.Asa si acum ori de cite ori te intilnesti cu ea sa te faci ca n-o observi si daca zice ceva intreaba -o:tu ai zis"atunci nu a zis nimeni si sa rizi tare.Cu asta poti s-o enervezi cel mai tare.In ce priveste pe iubitul tau.Cind ramineti singuri uita-te adinc in ochii lui si intreba-l o vrei pe ea sau pe mine.Daca tine la tine te va asigura ca ea nu o intereseaza.Daca nu raspunde repede la ce o intrebi inseamna ca cealalta si-a atins scopul si ce iti ramine de facut, pai in cazul asta flirteaza cu altul cind el vede. Daca in schimb iti spune sigur pe sine ca pe tine te vrea nu ai de ce sa te mai temi de nici o concurenta. Daca problema mai persista si dupa ce te-ai folosit de sfatul meu spune-mi in mesaj privat si te ajut cu cea mai amre placere.

| Yasmina_3676 a răspuns:

Rabunarea arma prostului. Du-te la ea frumos si spune-i sa inceteze cu fitele astea si spune-i ca daca nu inceteaza o sa faci tu mai rau si spune-i ca o sa te duci la toti baieti si uh niste minciuni pe acolo(daca nu inceteaza cu fitele te duci la baieti si spui minciunii despre ea dar daca inceteaza lasa asa). Funda?:s

| alabalamandarina a răspuns:

Nu cel mai bine e sa vorbesti si cu ea si cu prietenul tau si sa-i spui lui ca ea incearca sal cucereasca

| iulia2121 a răspuns:

Da