| ℓσνє a întrebat:

voi spune pe scurt.

Printre primii mei prieteni cei mai buni a fost si un baiat. Dar de la prieteni foarte buni am devenit indragostiti unul de celalalt. Intre timp am aflat ca si lui ii place de mine si el a aflat ca mie imi placea de el. Am fost impreuna, si cand totul era perfect, el i-a scris unei fete " :* "(pe mess). Eu m-am suparat pe el si totusi nu am spus nimic, dar pe mine intr-un fel m-a cam deranjat. Acea fata mi-a spus mie si am discutat cu el, la un suc, si a spus ca a vrut sa scrie " happy ".Si cand ma gandeam totusi sa trec peste asta, la un momentdat a inceput o discutie mai aprinsa cu lucruri din treut. In fine, asta a insemnat ca ne-am despartit. Durase vreo 4-5 luni. Intre timp el avea iubita, pe cea mai buna prietena a mea. Si eu eram cuplata cu cel mai bun prieten al lui. Si nu ne-am mai vazut de atunci, intre mine si el fiind cam mare distanta(unde locuim), deci nu puteam asa. sa ne vedem doar intamplator, poate decat pe mess. A vrut sa-l abordez, macar ca prieteni, insa nu a mai intrat nici pe mess. Poate m-a sters... si in fiecare zi ma gandesc cum am putut de la prietene foarte bune sa ajungem dusmani. ea mi-a "furat iubitul".Si acum, as vrea si eu sa ma razbun, insa nu stiu cum, este clar ca eu cu acel baiat nu mai i-au legatura. am decis sa ma dau batuta. Dar cum altfel sa ma razbun? Ea in fiecare zi ma supara cu aceasta replica " Macar eu am succes la baieti, mai tii minte ca tu ai pierdut unul?". Oare ea are dreptate?

3 răspunsuri:
| DoneDon a răspuns:

Cred ca acea fata nici nu iti este o "prietena"... Daca ar fi cu adevarat prietena ta atunci spune-i sa nu mai stea cu acel baiat deoarece te deranjeaza si daca chiar iti este prietena te va intelege happy

| DoneDon a răspuns:

Si ai gresit faptul ca nu iai spus prietenului tau ce te deranjeaza

| ℓσνє explică (pentru DoneDon):

Probabil. am gresit si eu.