| anonim_4396 a întrebat:

este adevarat ca daca faci inot o sa ai sani mici si lasati? (am 14 ani si vreau sa ma apuc de inot) mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Hassel a răspuns:

Da, inotatoarele de performanta(ca mai toate sportivele de performanta) au de obicei sanii mici. Dar asta se datoreazafaptului ca au inceput de la o varsta frageda sa faca sport(de pe la vreo 10 ani) si antrenamentele succesive le-au dezvoltat masa musculara, in detrimentul,, formelor".
Dar daca nu o sa faci innot de performanta mondiala, cu minim 2 antrenamente pe zi, nu o sa patesti nimic.Ba mai mult, o sa ai un corp frumos si o sa poti sa mananci "junk food" mai des, fiindca arzi multe calorii prin inot.Ideea e ca daca nu exagerezi cu antrenamentele nu o sa ai sanii mici si lasati, ci o sa arati mai binewinking

7 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

Inotul nu cred ca e posibil sa iti influenteze sanii happy Am vazut destule fete care practica inotul chiar de performanta si nu au nicio problema cu sanii big grin deci apuca-te e foarte bine sa stii sa inoti

| äπđÿ a răspuns:

Da'i mare cu inotul faci muschi mai ales la piept ca fata am facut inot pana in clasa a 8'a si nu am vazut nici o fata cu sanii mici happy dar la 14 ani este deja prea tarziu de inot eu am inceput de la 5 ani big grin pana la 15

| Myuu a răspuns:

Nu este adevarat, am o colega care face inot si are sani normali.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Am cateva prietene care fac inot si altele care au facut, asa sani mici au de mi greata cand le vad asa plate x_x
Si la tv m-am uitat odata pe eurosport si toate aveau sani mici si cur maroc laughing big grin

| Rihanna18 a răspuns:

Nu este adevarat ...Balivernewinking

| Brunettedlk a răspuns:

Nu cred ca e prea tarziu pentru ca un baiat care e mai mare decat mine a invatat sa inoate in vara anului trecut.

| ViP_7288 a răspuns:

Eu sincer am auzit ca te dezvolti aiurea...