| ştrumf_8528 a întrebat:

Este adevarat ce se spune despre fondul de ten?happy cum ca. faci riduri si cosuri de la el? tongue

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Fondul de ten acopera porii si blocheaza respiratia pielii. Astfel, se aduna un exces de impuritati si sebum ce se vor transforma in cosuri si puncte negre.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

FALS

Fondul de ten trebuie ales cu grija(dealtfel, dificila misiune), trebuie sa se potriveasca perfect cu tenul tau; se aplica destul de putin(exageratul este foarte inestetic).
Exista o gama larga de fonduri de ten de calitate(nu cumpara niciodata unul foarte ieftin), care isi merita toti banii!
Cel mai important, nu il combina cu pudra!

| SperanteSpulberate a răspuns:

Da este foarte adevarat, pentru ca cand o sa ai 20-25 de ani, si o sa mergi fara fond de ten pe strada o sa se sperie lumea din jurul tau de tine! Eu te sfatuiesc sa nu pui fond de ten pe fata ta, doar cand e mare nevoie, la ceva petrecere sau ceva de genul.Sanatate!
Bafta si Craciun Fericit!

| Ingerash a răspuns:

Nu, nu e adevarat, dar ai grija ca unii oameni pot fi alergici la anumite substante din fondul de ten, asa ca ar fi bine sa iti dai mai intai pe o portiune mica a fetei si vezi cum reactioneaza pielea ta la el.

| OHmyGosh a răspuns:

Pai practic depinde cum ai tenul. Poate ca fondul de ten sa-ti faca mai rau cosurile sau poate sa ti le usuce si sa cada.
Conteaza si ce fel de fond de ten folosesti.

| simonna a răspuns:

Nu cred, prietena mea foloseste zilnic fond de ten si nu are nici un cos(nu il foloseste de foarte mult timp), dar chiar si asa am colege care folosesc de foarte mult timp si nu au nici un cos.

| PopStarInMyMind a răspuns:

Buna!
Eu nu prea cred ca e adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Este total adevarat, numai dupa o anumita varsta poate fi folositor, dar in nicun caz de la o varsta frageda! Este o prostie iti strica fata o imbatraneste, nu ti-l recomand! In clasa mea, noi iti zicem fond de tren, adica clar este o prostie! Sa nu te dai, adica daca vrei poti sa te dai pentru o onomastica sau ceva de genul, dar nu in sa depinzi de el, iar daca iti vei lua, ia unul de calitate si nu uita sa te stergi cu demachiant dupa ce il folosesti!

Bafta!

Sarbatori fericte!

Pa, pa.