| maddy2012 a întrebat:

Este cineva voluntar la Crucea Rosie Galati? Daca da, ce faceti acolo? Eu voiam sa invat sa acord primul ajutor (deja am putina experienta de la concursul "Sanitarii Priceputi"), sa folosesc asta in cazuri realehappy. Si sa ajut oameni cu probleme. Pot face asta acolo? Chiar daca sunt cam timida si fara experienta?

1 răspuns:
| QueenCobra a răspuns:

Eu am vrut sa fiu voluntara la Crucea Rosie Suceava, ei bine, acolo inveti masuri de prim ajutor (ceea ce probabil stii deja), umbli pe la spitale/camine/case de adoptii si ii ajuti pe oameni, asta insemnand ca ai grija de ei o mica perioada de timp facandu-le viata mai frumoasa.Nu cred ca e o problema ca nu ai experienta sau ca esti timida, acolo este o comunitate prietenoasa si dornica de noi voluntari, deci daca ai resursele necesare ar trebui sa mergi.