| CreatzaDeEa a întrebat:

Este e o poveste lunga dar vreau raspunsuri serioase! big grin
Deci am o prietena, care eu o credeam cea mai buna prietena a mea (Teodora). De ce am spus credeam, pentru ca nu se comporta cu mine ca o prietena, adica imi vorbeste urat si este distanta de mine, chiar in ultima vreme posteaza pe F.B. lucruri de genul :,, Te iubesc (Numele unei prietene de-ale ei ) su nu pot trai fara tine" sau lucruri de genul.....melodiii, poze pentru acele persoane, si nu spun ca nu ar trebui sa aiba prieteni dar parca tine mai mult la ei decat la mine. sad
Si nu pot spune ca asa e genul ei, afectuasa cu toata lumea caci eu daca faceam lucruri din astea incepea sa spuna ca parca suntem iubite etc si sa incetez.
IMPORTANT! Eu tin foarte foarte mult la ea si tot timpul cand suntem impreuna radem in hohote.
Va rog un sfat! Dau FUNDA la cel mai bun!
P.S. - nu stiu daca asta e categoria buna!

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Adevarul este ca uneori poate are tendinta sa exagereze.Ai incercat sa vorbesti cu ea? Multe lucruri se rezolva in modul asta.Dar daca ai zis ca atunci cand stai cu ea radeti mult si va simtiti bine,inseamna ca ea nu are o problema directa cu tine,doar asa ii e felul,si daca faci lucrurile ca ea,e posibil sa creda ca o imiti, sau alte lucruri. Sfatul meu e sa vorbesti cu ea si incercati sa va intelege-ti, si daca ea incepe sa zica lucruri absurde, mai lasa si de la tine, ca sa nu se iste o cearta.
P.S.Si ce-i mai buni prieteni se cearta uneori...