| abcdefgh a întrebat:

Este rau daca ma dau cu fond de ten(Giordani gold) si folosesc baton corector(de la >Oriflame- partea bej) cm 5 zile la rand?(Mai fac si pauze d vreo 2 saptamana :-D ). Am avut f multe cosuri ce imi iritau fata, eu ma scarpinam si le rupeam mereu, iar acum s au facut ff urate.Mentionez ca ma spal cu Protex cu aloe vera si am si o crema de aloe vera(40% aloe, 60%vera Glumeambig grin 40% aloe vera) Am 14 ani! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

OMG! Mai rau faci ca te speli cu Protex decat ca te dai cu fond de ten. Fondul de ten nu-ti face rau daca seara te demachiezi cum trebuie. Poti incerca demachiant de la Elmiplant [ Bioten il cheama - vezi ca e pentru ten gras si pentru ten uscat ]. e accesibil si e si bun. Iar apoi, daca tot iti place asa mult sapunul. ia-ti asta [ pentru cosuri ]- http://www.sebamed.ro/produse_classic.php - primul produs. Il gasesti la Sensiblu si e aprox 7-8 lei. Deci lasa Protex-ul. Nu e pentru fata. Si nici Dove-ul. Cine ti-a spus asta ti-a spus foarte prost. Mai ales daca ai un ten cu probleme.

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Fonudul de ten "ajuta" tenul sa imbatraneasca mai repede si sa se faca mai urat. Nu m-as mira daca la 20 de ani vei pune o intrebare de genul"Care crema e mai buna pentru riduri"hee hee Nu fondul de ten e solutia pentru cosuriwinking Take Care :*

| Aida_3174 a răspuns:

Atata timp cat te demachezi, nu sunt probleme, numai sa nu le dai in exces, ca in timp strica tenull. Acum cea mai importanta etapa e demachierea

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Sapunul nu este bun pentru ten. Iati un gel special pentru ten. Am eu unul de la Bioten costa 12 lei in Carrefour. este foarte bun!

| abcdefgh explică:

Scuzati ma ...Nu stiu de ce nu s a postat toata intrebarea.Imi pare rau! Continuarea e: Glumeam big grin 40% aloe vera) am 14 ani! va multumesc mult

| AneBbi a răspuns:

Pai nu nu este rau deloc asa faceam si eu cand aveam cosuri si le spargeam si aratau destul de urat si nah trebuia sa le acopar,in timpul scoli folosesc zi de zi fond de ten si daca e nevoie si baton corector si multe altele si nu imi strica deloc tenul, bine asta depinde si de tenul fiecaruia, si de asta trebuie sa folosesti produse bune de firma.Normal ca cremele sunt la ordinea zilei ar trebui sa ai crema de zi si de noapte sau nah macar una si buna, chiar daca nu te machezi, asa il protejezi si uh mai bine.Si sunt bune produsele pe care le folosesti, mai ales daca mai e sh cu aloethumbs upnah sper ca te'am fost de ajutorbig grinfunda?

| AneBbi a răspuns:

Cristiana nu ii poti recomanda dove la o pers daca nu o cunosti si nu stiu ce fel de ten are nah mie una dove ma irita fff tare sh imi face o piele aspra la fel toate produsele din gama asta din cauza ca sunt sensibila la ele nah asa poate fi sh ea si de aceea e a ales sa foloseasca proyex pentru ca asta ii suporta piele si s-a obisnuit cu el, si eu folosesc protex si e ff bun nah nu stiu ce zic ceilalti dar eu stiu prea bine ceea ce imi face binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai spala cu protex:) Incearca Dove, din cate stiu eu este singurul sapun de incredere pentru ten.
Nu-ti da cu fond de ten pe cosuri, cel mai bine ia-ti un roll-on de la garnier. Asa arata http://www.farmaciadeacasa.ro/......osuri.html e super-bun!
E bine sa folosesti fond de ten, iti protejeaza fata de praf si mizerii, dar nu exagerat.
bafta!

| CelebrationsAda a răspuns:

Killera are dreptate, cat timp te demachiezi nu e nici o problema, dar nu exagera si inca ceva. In timpul in care nu pleci nicaieri nu te mai da cu fond de ten. Lasa porii fetei sa respire! Daca stai prea mult iti vor iesi si mai multe cosuri! Ar fi bine sa nu le mai acoperi...asteapta putin sa dispara apoi te poti da din nou cu fond de ten [experienta proprie] big grin