| Mariii1 a întrebat:

Buna eu 8 ani am facut numai dimineata orele la scoala si acum din a 9 a facem dupa masa! Ma puteti ajuta cu un program cum sa imi organizez timpul va rog funda maree :*laughing

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite, caută în acest ghid, dar e bine să îl citești pe tot, dacă vrei să obții rezultate foarte bune la școală.
http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/

| Mariii1 explică:

As vrea un program va rog

| Directioner_Lexy_1992 a răspuns:

Eu invat de 8 ani dupa-amiaza si stiu cum e cand nu stii sigur cum sa-ti organizezi timpul.Eu una mi-am scris programul pe o foaie de A4 pana ma invatam cu el.Ar trebui sa te trezesti de dimineata, pe la 7.Recomandat e sa petreci cel putin 10 minute dimineata in fata ferestrei punandu-ti in ordine gandurile. Apoi rutina zilnica, gen cate ore vrei sa petreci in fata oglinzii, micul-dejun, astea depind de tine. Dimineata trebuie sa petreci cel mult 4 ore pentru teme, invatat(iti spun din experienta).Sa spunem ca intri la 13:30 la scoala, si iesi pe la 19:30.Seara cand vii de la scoala iti poti face din teme, ca sa nu mai ai multe de facut dimineata urmatoare.Eu m-am invatat sa ma culc de pe la 21:45, doar ca trebuie sa ma trezesc mai devreme dimineata.Ce ti-am spus eu, sunt doar niste simple idei.Tu iti poti imparti timpul cum vrei. Funda?winking