| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! (Sper ca am ales bine categoria) tatal meu are 1.75 si mama mea are 1.63 intrebarea mea este daca voi mai creste, in momentul de fata am 1.72 si 17 ani si as vrea sa cresc pana la 1.76, voi ce spuneți? O sa mai cresc?
Voi pana la cati ani ati crescut si ce inaltime ati avut la anii mei?

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca mai poti creste, ai doar 17 ani si mai ai 1 an si chiar 2 pana se incheiete cresterea in inaltime.
Continua sa manaci sanatos cu MULTE fructe proaspete si LEGUME ca hormonii tai de crestere sa fie stimulati cu vitamine si minerale din hrana.

Fetele cresc pana la 16 ani, iar baietii cresc pana la 18 ani, dar sunt si exceptii cand pot creste pana la 20 de ani.

3 răspunsuri:
| ionur a răspuns:

Pai o sa mai crești stai liniștit sigur o sa mai crești pentrucă ești în creștere da dacă te apuci de rahaturi și prosti adică fumat șisha droguri și băutura ia-ți adio de la înălțime. Mănânc sănătos si dormi nopțile nu sta pe tiktok wațap Facebook si discord și ai sa vezi ca o sa mai înalt ca toți.

| vlllaaddd a răspuns (pentru ionur):

Mda pana acum stateam pana la 1 chiar 2 noaptea pe diferite chestii, crezi ca as fi fost mai inalt daca nu as fi stat?

| ionur a răspuns (pentru vlllaaddd):

Da. -_- dacă vei sta multe nopți la rand pana la 1 2 noaptea nu-i bine pentru tine tu ești în creștere și trebuie sa dormi la orele normale și mănânci sănătos. Sa stai departe de rahaturile alea de țigări de orice fel și de șisha și droguri și alte rahaturi ca atuncia nu mai crești niciodată și o sa fi pitic. Mănâncă sănătos și dormi la orele normale stai și tu cel târziu până la 10 măcar.