| MaRyUkK a întrebat:

Buna eu am 10 ani si sunt in clasa a 3 a si eu nu prea sunt buna la mate si doamna imi spune ca sunt foarte desteapta si talentata doar ca nu muncesc si sunt puturoasarolling on the floor. Dar mie me lenetongue si nu am chef sa lucrez la mate azi am avut concurs si nu prea am stiu cum sa fac sa prind repede la bila? Plz help mee DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Anduciu a răspuns:

Lasa netu' si invata.Eu la 10 ani n-aveam calculator. Uita-te pe exercitiile facute in clasa si lucreaza suplimentar. Daca acum ti-e lene, ce o sa faci peste cativa ani?

3 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Fa pregatire cu un prof, sau fii foarte atenta in clasa

| sceptic a răspuns:

Daca la 10 ani deja ti-e lene, sa ajungi prin clasa a 8-a sa vedem ce alte simptome mai ai.

| SmileyxD a răspuns:

Pai ar trebui sa te pui la invatat sau sa fii mai atenta in ore! Si eu am fost de gen u tau si am fost atenta si nu a mai trebuit sa invat pentru ca stiam din clasa! Lasa internetu.si jocurile. iar in pauze sa repeti... daca nu! dA TOT CE E MAI BUN DIN TINE! Succes! Iar la teze concursuri si teste. atunci trebuie sa stai in pauze si sa recapitulatezi tot! Pana macar inveti o definitie.