| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega in clasa(Anthea) desteapta ca si mine, dar azi cand am mers la scoala a povestit despre o poveste si a spus un proverb, iar doamna a laudato ca uneori i se pare ca vorbeste cu un adult nu cu un copil.
Ea (colega) a fost la un concurs important la care am fost si eu ea a luat premiul 3, iar eu premiul 1. A mai fost un concurs important, dar acesta la mate la care ea un a participat, dar eu da. Ea uneori citeste in ora si in pauza si si pentru asta o lauda, iar eu sunt geloasa. Si eu cred ca doamna uita si de ceilalti poate mai destepti decat Anthea.
Credeti ca nu ar mai trebui sa o bag in seama pe doamna cand o lauda pe Anthea? (SUNT IN CLS. a II-a)
Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Cand o sa fi in clasa a VII-VIII, uita-te peste intrebarea asta!
- sa vezi atunci ce RIDICOLA ti se va parea aceasta "problema"...

| Nymphetamine a răspuns:

Tu inveti ca sa-ti ramana ceva in capul ala sau ca sa te laude altii?straight face

| Lucy22 a răspuns:

Si eu am patit-o, deci stiu cum te simti.Pe tine chiar nu te-a laudat niciodata? Daca nu inseamna ca e favorita ei si nu trebuie sa mai bagi in seama laudele profesoarei.Pentru ca atunci cand vei fi mare o sa fie alti profesori si atunci poate cine stie, vei fi laudata si tu.