| Rocky11 a întrebat:

Eu am 15 ani si am un pieten de 19 ani, locuiesc in Valcea iar el a plecat de curand la facultate in Arad, suntem impreuna de cand a plecat si ne intelegem destul de bine. Din conversatie in conversatie am inceput sa discutam si despre viata sexuala si mi-a propus sa mi-o incep cu el, eu fiind virgina. El vine rar aici si ma gandeam ca daca imi incep viata sexuala cu el nu o sa-l pierd si o sa avem respect si loialitate unul fata de celalat, nu stiu ce sa fac, eu nu cred ca sunt pregatita pentru acest pas dar nu vreau sa-l pierd, gandindu-ma la faptul ca el are 19 ani si nu stiu daca ma poate astepta... ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

E prea mare pretul pe care ti-l cere! Daca te-ar iubi cu adevarat, ar accepta faptul ca doresti sa ramai virgina. Nu accepta, mai ales ca vine rar acasa! Ce faci cand nu vine? Nu ai nici o garantie ca nu te va parasi. Stii tu cat de destrabalata e viata de student? Eu nu stiu ce face el, dar pot deduce ce ar putea sa faca. Fecioria chiar este comoara ta cea mai de pret! El are invatatura, tu. virginitatea. Nu ceda, te rog frumos! Cedeaza numai atunci cand esti sigura de baiatul cu care esti!

4 răspunsuri:
| federerdinamo a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat te v-a astepta pana cand vei fi tu pregatita. Daca tu in momentul de fata nu te simti in stare atunci mai asteapta sa zicem un an sau cand te vei simti tu stapana atunci poti incepe viata sexuala. Nu cred ca daca tu il vei refuza el te va parasi pentru ca astfel el dovedeste ca nu te iubeste si vrea sa profite de tinewinking. Mult succeskiss

| gHelena a răspuns:

Draga mea, nu poti tine un om langa tine daca el nu isi mai doreste acest lucru. Tu esti inca un copil si nici nu ai cum sa fii pregatita sa faci pasul acesta, deoarece reprezinta o schimbare importanta in viata oricarei adolescente. In cazul in care el chiar te iubeste, va da dovada de maturitate, iti va intelege retinerea si nu va incerca in nici un fel sa te determine sa faci un lucru pe care nu il simti. In plus, nici macar nu aveti o relatie durata, in care sa fi avut timp sa va cunoasteti, sa iti dai seama daca chiar il iubesti. Indiferent de ce decizie va lua el in legatura ca relatia voastra, nu uita ca tu esti cea mai in masura sa hotarasti ce e bine pentru tine, iar actualul tau prieten nu este nici primul, nici ultimul barbat de pe planeta. Ai grija de tine.

| ea_8849 a răspuns:

Nu merita sa faci asta pentru nici un baiat pentru a-l tine langa tine. daca esti virgina cu atata mai bine te va astepta. dupa ce nu mai esti...nu iti da garantia ca nu te lasa sau in timp va despartiti.in locul tau nu asi ceda.batting eyelashes