| adi_9487 a întrebat:

eu am 15 ani si parinti mei sunt in italia am fost si eu acolo unde am repetat clasa a6a ca nu stiam limba da pe urma in iarna trecuta m-am intors in romania pentru ca imi era tare dor de casa de bunici da mama nu a fost de acord da totusi m-a trimis in romania acum eu as vrea sa ma reintorc in italia ce ziceti fac bine? eu acum trec in clasa a8a. am vorbit cu mama sa ma duc din clasa a9a de cand trec la liceu da eu sunt tot indecisa. voi ce ati face in locul meu? va-ti reintoarce sau ati ramane aici?

Răspuns Câştigător
| MrLentziu a răspuns:

Da e adevarat ca faci scoala mai calumea in alte tari nu ca in Romania dar eu cred ca mai bine fa si clasa a 8-a in Romania si apoi cand mergi la liceu mergi in Italia, nu are rost acum sa te muti, rabda acum si clasa a 8-a si apoi du-te in Italiabig grin(parerea mea)

1 răspuns:
| Madalina1455684 a răspuns:

Da.Pai daca te toti muti. Du-te acolo de la liceu. Dar gandeste-te bine ce faci ca nu dupa ce termini clasa a9a sa le spui la parinti ca vrei inapoi la bunici.Adevaru e ca dupa ce esti m-ai mare iti faci multi prieteni, poate chiar iti faci iubit pe acolo. Iar daca o sa ai cu cine sa iesi la un film sa te distrezi cu siguranta no sa m-ai vrei in Romania.Bafta multa!