| didiii901 a întrebat:

Buna
eu am dintii cam galbeni imi puteti spune si mie va rog cum se albesc dintii?
FUNDA!

8 răspunsuri:
| Roxana6277 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa iti periezi de cel putin 2 ori pe zi dintii si sa ceri informatii dentistului tau, el stie mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli de 2 ori pe zi, si sa folosesti ata dentara si apa de gura.
Sau poti folosi bicarbonat de sodiu, sau sare de lamaie, sau te poti duce la dentist ca sa-ti albeasca dintii.

| ManeaAlex a răspuns:

Acid sulfuric happy

| AllePuffu a răspuns:

Te speli de 3 ori pe zi pe dinti, de preferat cu pasta Colgate pentru ca e cea mai buna, sau eventual te duci la dentist sa tii albeasca, dar e destul de costisitor. Poti folosi si sare de lamaie pentru albire:*

| AndreiILB a răspuns:

Sa te speli in fiecare zi de 2 ori o data ziua o data noaptea si sa folosesti o pasta de dinti buna. Eu recomand sensodyne

| DenisaŞtefaniia a răspuns:

Buna.Am aceeasi problema.
Mergi la dentist si ii spui sa iti faca o curatire a dintilor.
Costa foarte putin.
FUNDA?

| didiii901 explică (pentru DenisaŞtefaniia):

Cat costa?

| DenisaŞtefaniia a răspuns (pentru didiii901):

In jur de 20-30 lei cred