| Alessya1212 a întrebat:

eu am dormitorul rosu si peretii albi... dar vreausa schimb culoarea ce culoare imi sugerati sa fac pertii avand in vedere ca mobila este alb cu crem?big grinDau funda pentru cel imi bun raspuns

8 răspunsuri:
| stweety10 a răspuns:

Poti sa faci crem, ca sa se asorteze cu mobila.

| alexutza1183 a răspuns:

Pai fa o combinatie intre rosu si crem... jumatate de perete crem si jumatate rosu (pe diagonala)
sau poti sa ii faci crem, iar unde ai mai mult spatiu sa pictezi ceva cu rosu...http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Mada4ghn a răspuns:

Stii ce nu inteleg? cum adica ai dormitorul rosu si peretii albi? pai sa ai dormitorul intr-o culoare inseamna sa ai peretii in acea culoare

| Fireheart1996 a răspuns:

Poti face in felul urmatori : pe peretele cu multa mobila care ocupa mai mult loc vopsesti alb si pe peretele opus tot alb. ceilalti doi pereti ii poti face crem sau daca vrei ceva mai colorat poti face orice culoare vrei, de preferabil nu foarte nuantata. tavanul il poti face dupa preferinta alb sau tot colorat. Sper ca te-am ajutat :*

| SplashFire a răspuns:

Culoarea piersicii cool (adica un portocaliu pal)

| Haru04 a răspuns:

Buna! Din cate am auzit rosul te oboseste.Nu mi-as fi facut asa dormitorul.Dar daca ai mobila clb cu crem. Poti sa-ti faci peretii crem si niste modele albe sau invers.Am vazut la o fata peretii aurii si a pus pensula pe perete cu alb si a iesit ca o floare alba cu petale subtiri si lungi. Dragut! Sper sa-ti placa.

| tyb3ryus a răspuns:

Marou deschis sau un roz

| tyb3ryus a răspuns:

Marou deschis sau un fel de roz happy