| Lovepoison a întrebat:

Eu am facut profilul de chimie-biologie. Pe ultima suta de metri, mi-am dat seama ca am facut o alegere proasta. Oricum nu stiam eu ce e cu viata mea cand am ales profilul asta.
M-am gandit foarte bine la ceea ce vreau mai departe, si am ales sa merg la facultatea de litere sau cea de stiinte ale educatiei.
Problema e ca eu nu am prea multe cunostinte in stiinte umaniste. Niste studenti de la litere m-au cam descurajat si mi-au spus ca nu m-as descurca prea bine, din cauza profilului urmat in liceu, insa eu nu vreau s-o mai continui pe drumul stiintelor exacte.
Ce ma sfatuiti sa fac? E chiar asa grava situatia?

1 răspuns:
| CeascaStie a răspuns:

Eu zic ca nu-i atat de grava situatia, adica daca dai la orice facultate, trebuie sa inveti deci ce nu stii acum despre stiintele umaniste vei invata pe parcurs. Nimeni nu se duce la facultate deja invatat, sper ca m-ai inteles