| Elena_Andreea_1997_Hbqj a întrebat:

Buna, TPU! Am intrat anul acesta in clasa a IX-a, la un liceu din Constanta, pe profilul Stiinte ale Naturii. Exista 3 clase, fiecare având cate un intensiv (chimie, fizica si biologie), acestea fiind la alegere, in momentul in care te inscrii. Ce se intampla daca eu nu am ales intensivul?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Nimic. Faci numarul normal de ore ca la toate clasele neintensive. 2 de chimie, 3 de fizica, 2 de bio. Cele intensive de care zici e posibil sa aiba mai multe ore din disciplinele mentionate. Nu este un lucru semnificativ. Cred ca mai au o ora- doua in plus de chimie, fizica sau bio. Cumva niste optionale.

| Elena_Andreea_1997_Hbqj explică (pentru Anon31241212):

Problema este ca exista doar trei clase, toate avand intensiv, si nu stiam cum voi fi repartizata...

| Anon31241212 a răspuns (pentru Elena_Andreea_1997_Hbqj):

Cred că te va întreba înainte să înceapă școală sau in funcție de media ta. Se va lua în ordine descrescătoare.

| Elena_Andreea_1997_Hbqj explică (pentru Anon31241212):

Ar fi bine! Multumesc frumos!