| onlyketoops a întrebat:

Eu cant de ceva vreme la chitara si acum ca a venit vacanta am luat o pauza pana in toamna.Problema e ca ns daca o sa inceapa sa ma doara degetele din nou daca nu o sa mai repet deloc. Ce credeti?

1 răspuns:
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna, din pacate sa stii ca te vor durea putin degetele cand te vei reapuca de chitara, pentru ca ti se diminua stratul de piele moarta format pe varful degetelor, insa te vei obisnui reprede. de ce vrei sa iei pauza de la chitara? Eu niciodata n-am rezistat sa nu cant mai mult de 2 saptamani, parca imi lipsea ceva. Mult spor, Marius Furduescu www.the-guitar.ro