| LollipopWithHeroin a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.Sunt din Rosiorii de Vede si de un timp ma uit la cantareti cum canta la chitara si... vreau si eu.Sunt clasa a V-a si am 11 ani si jamatate.Imi place mult sa cant din voce si prietenii imi spun ca ma descurc bine. Dar la ora de muzica nu am fost in viata mea buna.Mentionez ca nu am foarte multi bani si sa cumpar o chitara ar fi foarte costisitor, plus ca e posibil sa ma las.In clasa intai am fost la lectii de muzica, dar dupa o vreme a plecat profesoara.Atunci mi-am luat o orga electrica si inca mai cant la ea, desi nu stiu. Pur si simplu apas pe clape si suna frumos. Dar simt o dorinta arzatoare sa cant la chitara. Voi ce credeti? Sa ma apuc de lectii, sau sa ma abtin pentru ca nu sunt sanse sa imi iasa? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Roxx97 a răspuns:

Daca iti doresti asa mult sa canti la chitara canta la chitara si daca nu ai una poti sa iei un la mana a doua ca si mine si orele de muzica daca te referi la alea de la scoala nici eu nu sunt foarte buna la ele pentru ca teoria e gra dar trebuie sa inveti daca vrei sa te inclini spre o cariera muzicalakisslove struckhappybig grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu vointa poti face orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asta am simtit si eu cativa ani la rand... aveam o chitara veche in casa si o tot luam, mai zdranganeam. dar aiurea. Dorinta aia arzatoare persista.am facut tot posibilul si am invatat sa cant cu ajutorul unor prieteni.asa am ajuns sa fac parte dintr-o trupa. nu iti ignora chemareabatting eyelashes

| nonameih0000 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa iti cumperi o chitara, cea mai ieftina! apoi sa te apuci de cursuri...pentru ca ai voce e si mai bine!winking