| TawnyDean a întrebat:

eu de cativa ani vad rau,, si nu port ochelari, deoarece ma cam deranjeaza. îi port doar la lectii. vreau de ceva timp sa-mi iau lentile de contact, dar parintii imi spun ca nu sunt comfortabile, ca o sa-mi lacrimeze ochii, este drept? si daca o sa port lentile nu o sa am voie sa ma machiez? ce senzatii ati avut cind ati purtat prima data lentile? eu vreau sa stiu daca are rost sa mi le iau sau nu.

1 răspuns:
| 985436982 a răspuns:

Nu e adevarat. Uite eu am miopie, la inceput un an cam asa am purtat lentile, iar acum port ochelari. Ochelarii mi se par mai usor de folosit, fiind eu mai lenesa asa de felul meulaughing
Lentilele sunt comfortabile, atata timp cat respecti regulile de igiena cum trebuie.
Cat despre machiaj, poti sa te machiezi, dar intotdeauna dupa ce iti pui lentilele, si trebuie sa te demachiezi dupa ce ti le scoti, niciodata inainte. happy