| Emitzanu2002 a întrebat:

am 12 ani sunt baiat si port ochelari cu lentile +1.75 si nu am nici o alta problema oftalmologica, si vreau sa stiu daca am voie sa port lentile de contact?
FUNDA!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai destul o problema la +1.75.Numai un medic iti poate spune daca poti purta lentile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da dar necesita ingrijire si sa cumperi lentile periodic. Daca ai bani merge.
Citeste si aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......ontact_378

| nicols a răspuns:

Ca sa porti lentile de contact nu trebuie sa ai o varsta anume. Pot fi purtate si de copii, daca se respecta ritualul lor de intretinere si igiena. De regula iti poti lua o cutie de 6 lentile lunare, ce iti va ajunge pentru 6 luni si te costa doar 83 lei. Eu mi le iau Soflens 59 de pe www.medlens.ro. Prima data mi-a zis medicul exact ce sa comand si acum intru si le iau singura la fiecare 6 luni.

| Floree6052 a răspuns:

Da, ai voiewinking bye! big grin